Яванський мох або Везикулярія Дубі, Vesicularia dubyana

Яванський мох_1

Яванський мох або Везикулярія Дубі, наукове найменування Vesicularia dubyana, вважається одним з найпопулярніших рослин в акваріумістиці, особливо в нерестових акваріумах. Вкрай невибаглива до складу і температури води рослина, здатна успішно рости навіть в солонуватій воді.
Рослина відноситься до без кореневих, складається з численних тонких пагонів з відгалуженнями, може утворювати густе переплетене скупчення або обростає на якому-небудь предметі з нерівною шорсткою поверхнею, наприклад, камені, корчі та інше. Завдяки своїй властивості чіплятися за поверхні і рости на них, часто використовується в декоративних цілях.

Яванський мох_3 Яванський мох_2Яванський мох_1Із-за своєї структури може швидко забруднюватися залишками не з’їденого корму та іншими органічними відходами, тому рекомендується розміщувати в регіоні з хорошим потоком води і подалі від годівниць. Служить прекрасним укриттям для мальків, крім того, деякі види риб використовують його як субстрат для нересту. Розмножується шляхом простого поділу скупчення на фрагменти.

Водні умови:

  • Температура — 16-30°С
  • Значення рН — 5.8–8.0 (від слабо кислої до лужної)
  • Жорсткість води — 6-15°dH
  • Рівень освітленості — низький

Акваріумні росли

 

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *