Тетраодон перуанський, амазонський, Коломезус ослик (Colomesus asellus)

рибка Colomesus asellus

Поширений у водоймах Південної Америки, басейнах річок Ессекібо, Гуапоре, Амазонка, Оріноко.

Досягає довжини в 12 см. Як правило, оливковий або жовтуватий у верхній частині тіла з товстими вертикальними смугами чорного кольору. Біля основи хвоста, на нижній стороні тіла, знаходиться чорна пляма; нижня частина має білий колір. Зареєстровані варіації забарвлення, тональності кольорів, які можуть бути або світліше або темніше.

Colomesus asellus_захисна функціяАбсолютно мирний вигляд, як до чужих, так і до родичів. Хоча саме у цього виду тетраодонів – зуби найдинамічніші. Оптимально утримувати у видовому акваріумі, але якщо влаштувати в загальному велику кількість укриттів, то можна і там. Тетраодон-ослик, як і всі представники сімейства, в момент небезпеки або витягування з води приймає форму кулі.

Коломезус ослик великий любитель поплавати і тому акваріум повинен бути довгим і не занадто тісним. Рослини не псує. Бажана вода середньої жорсткості, м’які з показниками: Т 24-28°С; dH 5-15; рН 5,5-7,2.

Це животноядний вид. Охоче поїдає заморожені корми (мотиль, креветки, гаммарус). Для запобігання занадто швидкого росту зубів і для їх сточування, в раціон повинні входити равлики. Якщо риби куплені спеціально для боротьби з контрольованим розмноженням равликів, обсяг споживання інших кормів потрібно максимально скоротити.

colomesus_asellusРозведення

Більшість інших прісноводних тетраодонів охороняють свою ікру і мальків, але південноамериканський тетраодон ні. Вони просто розкидають свою ікру на грунт, після народження, мальки якийсь час пливуть вниз по річці, як планктон. Отже, південноамериканський тетраодон не має причин бути територіальним. Насправді, цей вид не прив’язаний до певного місця і мігрує по річці, часто припливаючи у заплави на якийсь час року.
У домашніх умовах Colomesus asellus практично нерозводиться.

 рибка Colomesus asellusАкваріумні рибки

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *