Широколобий сомик-баньо, Буноцефалус двоколірний, Bunocephalus coracoideus (Dysichthys coracoideus)

Bunocephalus coracoideus

Широколобий сомик-баньо виростає до 10-13 см. Має дуже своєрідну форму тіла, на відмінну від традиційних представлень, – нагадує банджо. Широке і сплощене в передній частині, воно різко звужується в районі спинного плавника. Замість луски – шкіра, покрита рядами бородавчастих виростів. Хвостове стебло досить довге.

Широколобий сомик-баньоНа нім жовтувато-білі бородавки розташовуються в 2 або 3 ряди. Голова, передня частина тулуба, а також черевні і грудні плавники світліші, ніж задня частина тулуба і хвостове стебло – вони темно-коричневі. У Широколобого сомика-баньо є три пари вусів, верхня щонайдовша і обернена назад. Жировий плавник відсутній. Спинний плавник високо розташований і лежить над черевними плавниками.
Анальний плавник зміщений назад і розташовується на середині хвостового стебла. Спинний і хвостовий плавник коричневого забарвлення. Очі дуже маленькі. Від них відходять добре видимі гребені, які з’єднуються між грудними плавниками і доходять до спинного плавника. Ведуть нічний спосіб життя. Велику частину часу сомики проводять на дні, практично не рухаючись. Забарвлення робить рибку майже непомітною.

Утримання

Акваріум об’ємом від 100л. На дно поміщають дрібний пісок і тонкий шар торфу – рибки люблять зариватися в грунт. Окрім цього в оформленні акваріума потрібні численні укриття і ділянки з добре розсадженими рослинами. Рибки миролюбні і добре уживаються з іншими не дрібними рибками. Не люблять яскравого освітлення. Для комфортного і довгого проживання в акваріумі (до 10 років) рибці потрібна фільтрація води, її аерація і щотижнева часткова підміна води. Оптимальні умови утримання : температура води 25-28°С, жорсткість 5-19°, кислотність 6-8.
У годуванні не примхливі. Із задоволенням поїдають будь-які корми, від цього схильні до переїдання.

Широколобий сомик-баньо_Буноцефалус двоколірнийРозведення / розмноження

До розмноження Буноцефалус двоколірний (широколобий сомик-баньо) готовй у віці 1-1,5 років. Перед початком нересту самиця стає важча за самця. Нерест може бути як парним, так і груповим. Його можна стимулювати зміною параметрів води і гормональними ін’єкціями. Відбувається в нерестовику об’ємом від 100л зазвичай вночі або рано вранці. Самиця виметує близько 300 ікринок на піщаний грунт або підводні предмети. В цей час необхідно підвищити температуру води з 24°С до 26-28°С. Інкубаційний період близько 30 годин. Оптимальні умови розведення: жорсткість 10°, кислотність 6-6,5. Вже до кінця третьої, початку четвертої доби мальки починають живитися найдрібнішим планктоном.

Bunocephalus coracoideuswww.rybkinet.com.ua

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *