Сомик смарагдовий (зелений) (Brochis splendens)

Опис

Батьківщина рибки – північ Бразилії, Перу.
Зелений сомик відноситься до сімейства каллихтових, або панцирних сомів (Callichthyidae). Довжина тіла до 9 см. Велика голова, тулуб високий спереду, у напрямку до хвоста висота тіла поступово знижується. Лінія живота пряма, боки дещо сплюснуті. З боків розташовані два ряди кісткових пластинів, доходять до рила, на якому є три пари вусів. На жировому плавнику є гострий промінь. Спинка коричневого кольору із зеленим відливом, боки блискучі смарагдово-зелені, черевце ясно-жовте. Спинний, хвостовий і жировий плавники коричневого кольору, інші плавники жовтуватого забарвлення. У самця спинний плавник загострений, у самиці більше черевце і вона більше по розмірах.

Brochis splendens_47512Утримування

Зелені сомики – зграєві, донні рибки із спокійним характером. Рибки активні в сутінки, корм шукають в грунті, постійно його риють. Зграю риб можна утримувати в загальному акваріумі 40 см і більше завдовжки. Місцями акваріум слід засадити рослинами і помістити укриття з корчів і каменів. Для грунту треба брати обкатаний пісок, гравій без гострих кутів, щоб не травмувати рибок, які постійно його копають. Для води бажана фільтрація, підміна до 25-30% об’єму води на свіжу раз на тиждень . Годувати рибок смарагдових сомиків треба живим кормом, рослинним і замінниками.

Brochis splendens_у9582Розведення / розмноження

Для розведення зелених сомиків вимагається нерестовик объемом 20 літрів і більше для 1 самиці і 2 самців. На дно акваріума треба помістити кущ широколистої рослини, великий похилий камінь, до якого слід прикріпити кущ таїландської папороті. Розмноження може статися і в загальному акваріумі. Параметри води для нересту ті ж, що і при утриманні, вода має бути багата киснем свіжіше. До нересту самців і самиць треба розсадити і посилено годувати. На нерест риб саджають з вечора, стимулюють процес підвищенням температури на 2-3°С. При цьому самиця неспокійно плаває а самці ганяються за нею. Потім один з самців стає перед головою самиці боком, випускає молочка. Самиця метає ікру (по 2-3 шт.) в зібрані у вигляді кишеньки черевні плавники і пропливає через хмару молочок у воді, внаслідок чого відбувається запліднення. Далі самиця чистить камінь, скло або лист широколистої рослини і приклеює запліднену ікру до субстрату. Процес повторюється кілька разів. Продуктивність великої самиці до 1100 ікринок. Після нересту риб треба видалити, або перенести субстрат з ікрою в окремий інкубатор з аерацією. Інкубація ікри 3-5 діб, а ще через 1-2 діб мальки можуть плавати. Годувати мальків треба добре промитими від солі науплиусами артемії.

Статева зрілість у сомика смарагдового настає в 1,5-2 роки.

Коридорас_золотистий_зелений_www.rybkinet.com.ua

 

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *