РІЧЧІЯ ПЛАВАЮЧА (Riccia fluitans)

Riccia fluitans в акваріумі

Річчія плаваюча, наукове найменування Riccia fluitans, широко використовується професійними акваріумістами для оформлення акваріумів, що іноді відлякує новачків, які помилково вважають її дуже вимогливою рослиною. Однак це не так, Річчія досить невибаглива і успішно задовольняється мінімальним набором поживних речовин, розчинених у воді.

Riccia fluitans рослинка для акваріумаакваріумна рослина Riccia fluitansRiccia fluitans в акваріуміІснує тільки одна важлива умова успішної культивації – високий рівень освітленості, при слабкому світлі рослина втрачає барви і з часом розпадається на окремі фрагменти/частини.
Відноситься до класу Печінкові мохи, тому не має звичного стебла і листочків, являє собою переплетення маленьких ажурних гілочок завтовшки не більше 1 мм. Складна гілляста структура рослини може служити природним укриттям для мальків риб.
У маленьких резервуарах здатна замінити собою аератор, оскільки при яскравому освітленні виробляє велику кількість кисню, бульбашки якого іноді можна помітити на кінцях гілочок.
Існує невелика проблема, пов’язана зі структурою рослини, найчастіше в ній застрягають частинки корму і надалі забруднюють воду. Витягти їх не пошкодивши рослини досить проблематично, тому в цілях профілактики розташовуйте скупчення Річчії в протилежному кутку від годівниці.

Водні умови:

  • Температура – 15-30°С
  • Значення рН – 6.8-8.0 (від нейтральної до слабо лужному)
  • Жорсткість води – 2-20°dH
  • Рівень освітленості – високий (1 ватт на 2 літри води)

Акваріумні рослини каталог

 

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *