Оранжевий карликовий мексиканський рак (Cambarellus patzcuarensis)

карликовий мексиканський рак

Оранжевий (жовтий) карликовий мексиканський рак (Cambarellus patzcuarensis) це невеликий, мирний рак, який абсолютно нещодавно з’явився у продажу і відразу ж став популярним.
Карликовий мексиканський рак родом з Мексики і США. В основному він населяє струмки і невеликі річки, хоча зустрічається в ставках і озерах. Віддає перевагу місцям з повільною течією або стоячою водою.
Оранжевий рак недаремно зветься карликовим, найбільші особини ледве досягають 5 см в довжину. В середньому, в акваріумі вони живуть два-три роки, хоча є відомості і про триваліше життя.

Оранжевий карликовий мексиканський рак Утримання в акваріумі

Карликовий мексиканський рак невимогливий в утриманні, і декілька штук цілком комфортно житимуть в 50 літровому акваріумі. Проте, якщо ви хочете утримувати більше трьох оранжевих раків, то акваріум об’ємом в 100 літрів буде в самий раз.
У будь-якому акваріумі з жовтими раками має бути безліч укриттів. Раки регулярно линяють, і потребують затишного місця, де вони зможуть сховатися від сусідів доки їх хітиновий покрив не відновиться. Поки панцир м’який, вони повністю беззахисні проти інших раків і риб, так що додайте укриття, якщо не хочете що б їх з’їли.
Зрозуміти що рак перелиняв, можна по залишках його старого панцира, які валятимуться по усьому акваріуму. Не лякайтеся, він не помер, а просто трохи підріс.
Раки досить чутливі до вмісту аміаку і нітратів у воді, так що краще використати зовнішній фільтр, або хороший внутрішній. Обов’язково переконайтеся що трубки і вхідні отвори досить вузькі, оскільки рак може забратися в них і загинути.
Погано переносять жаркі літні дні, температуру вище 27С, і воду в акваріумі треба охолоджувати. Комфортна температура 24-25С.
А що ж окрім яскраво оранжевого (іноді жовтого) забарвлення, зробило карликового мексиканського рака таким популярним? Річ у тому, що це один з самих мирних раків які живуть в акваріумі. Правда, він може при нагоді полювати на дрібну рибу, типу неонів або гуппі. Але при цьому абсолютно не чіпає рослини.
Із-за своїх маленьких розмірів, його не можна утримувати з великими рибами, типу чорнополосої цихлазоми або мішкозяберного сома. Велика і хижа риба бачить в карликовому раку корм.
Утримувати його можна з середніми за розміром рибами – барбусом суматранським, вогняним барбусом, денисони, данио і іншими.

Оранжевий карликовий мексиканський рак Годування

Мексиканський карликовий рак всеїдний, їсть все що може тягнути своїми маленькими клешнями. У акваріумі його можна годувати кормами для креветок, пігулками для сомів, а так само усіма видами живих і заморожених кормів для риб.
Вибираючи живі корми, переконайтеся що деяка кількість падає на дно, а не зїдається рибами.
Так само раки із задоволенням їдять овочі, і їх любимі це кабачки і огірки. Усі овочі треба добре промити і на пару хвилин обдати окропом, до того як покласти в акваріум.

Cambarellus patzcuarensisРозведення / розмноження

Розводити карликового рака досить просто і як правило все проходить без втручання акваріуміста. Єдине що вам треба, переконатися що у вас є самець і самиця. Самця від самиці можна відрізнити по більших клешнях.
Самець запліднює самицю, а вона виношує в собі ікринки напротязі від однієї до чотирьох тижнів. Все залежить від температури води в акваріумі. Після цього самиця відкладає 20-60 ікринок десь в укритті і потім прикріплює їх до псевдоніжок у себе на хвості.
Там вона виношуватиме їх ще напротязі 4-6 тижнів, постійно рухаючи ними, що б створити потік води і кисню.
Маленькі раки потребують укриття, так що якщо ви хочете отримати якомога більше потомства, то краще самицю відсадити, або додати в акваріум різні укриття.
Памолодь карликового оранжевого рака не вимагає ніякого особливого підходу і відразу живиться залишками їжі в акваріумі. Просто не забувайте додатково їх годувати і створіть місця де вони зможуть сховатися.

карликовий мексиканський рак www.rybkinet.com.ua

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *