Кубушка японська (Nuphar japonicum)

Nuphar japonicum_3

Кубушка японська (Nuphar japonicum) – рослина з сімейства кувшинкових (Nympheaceae). Рослина зустрічається в Японії і Кореї, збереглися дві невеликі популяції на Далекому Сході. Занесено в Червону книгу Росії як вид, що знаходиться під загрозою зникнення. Росте в дрібних озерах, гирлах і рукавах рік.

Nuphar japonicum_1 Nuphar japonicum_2 Nuphar japonicum_3Опис кубушки японської

Росте дуже швидко, дорослі екземпляри досягають 70 см у висоту в акваріумі і 1,5 м – в природних водоймах. Від повзучого кореневища на довгих черешках відходять корені і довгочерешкові листя з стріловидною пластинкою до 30 см завдовжки. Підводні листя світло-зелені, хвилясті, плаваючі і надводні – повітряні, темно-зелені, з рівним краєм. Квітки правильні, яскраво-жовті, до 5 см діаметром, що виступають над водою на кілька сантиметрів.

Рекомендації по догляду

Умови для утримання Nuphar japonicum: жорсткість води (GH) – 6-12° dH; кислотність – рн 6,5-7,5; температура води – 24-28 °С, в холодній воді зростання сповільнюється. Потреба в світлі: висока, добре реагує на штучне доосвітлення. Тривалість світлового дня: близько 14 год. Обсяг акваріума: від 100 л, потрібна регулярна підміна води. Пересадка: щорічно, грунт – суміш крупного піску і дрібної гальки з великим вмістом мулу. Розмноження: діленням кореневища і насінням.

Водні умови

  • Температура 24-28°С
  • Значення рН – 6.5-7.2
  • Жорсткість води – 6-12°dH
  • Рівень освітленості – високий

Акваріумні рослини

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *