Хитала орната, нотоптерус глазчатий – Chitala ornata

хитала орната

Ніж-читала глазчатий мешкає у великих річках Південної та Південно-Східної Азії (Бірма, Індія, Таїланд).
Цей вид – найбільший представник роду. Особливо дуже красивий малюнок у молодих особин. Високотілі, сізо-сірі риби з “горбатою” спиною. Їх тіло прикрашене яскравими ефектними плямами, які вишикувалися в ряд уздовж підстави анального плавця. Як і всі представники роду, chitala має дрібну луску, сплощене з боків тіло, великий рот з численними дрібними зубами, мініатюрний, схожий на пташине перо, спинний плавець. Для цього виду риб характерне комбіноване дихання: подібно лабіринтовим, вони періодично заковтують атмосферне повітря. Плавають за допомогою хвилеподібних рухів анального плавця і коливань тіла; “кермом” для маневрування для них служать грудні плавці.

акваріумна риба Хитала орнатаУТРИМУВАННЯ CHITALA ORNATA

Зазвичай на продаж виставляють підлітків довжиною 8-12 см, які мають цілком поступливий характер, а виглядають так само привабливо, як і дорослі особини. Ведуть себе порівняно спокійно, освоюючись з територією і набираючись сил. І лише через деякий час акваріуміст розуміє, яку помилку він зробив. Справа в тому, що нотоптеруси взагалі, а глазчаті в особливості, виключно агресивні.

Вони не терплять присутності в безпосередній близькості від себе не тільки риб інших видів, але і своїх родичів. Якщо молодь ще можна тримати в компанії з відповідними їм великими цихлідами, арованами, іншими ножами, то підібрати підходящих сусідів для дорослих особин надзвичайно складно. Взагалі доводиться тримати нотоптерусів поодинці.

Будучи активними хижаками і володіючи відмінним апетитом, глазчаті нотоптеруси готові в будь-який час жадібністю накидатися на все, що рухається і виявляється в межах їх досяжності. Для приборкання агресивності молодих особин слід тримати в просторих (від 500 літрів) акваріумах, густо засаджених водною рослинністю і забезпечених масою укриттів. Вони воліють м’яку, нейтральну воду з Т 24-26°С, але непогано себе почувають і при dH 14-18°.

Необхідна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 30% води. Охоче їдять будь-який живий корм (дрібна риба, пуголовки, черви), з часом звикають до нерухомого (м’ясо, яловиче серце, печінка тощо), в тому числі і гранульованим і сублимированним кормів для ставкових та великих акваріумних риб. Статевої зрілості досягає у віці 3 років. Живуть до 10 років.

риба хитала орнатаРОЗВЕДЕННЯ_РОЗМНОЖЕННЯ ХИТАЛА ОРНАТА

В неволі нерест хитала орната можливий, але він трапляється дуже рідко із-за того що для успішного розмноження потрібен дуже великий акваріум. Згадуються обсяги від 2-ох тонн і вище.
Пара відкладає ікру на плаваючі рослини, і далі самець люто її охороняє протягом 6-7 днів. Після прокльовування малька самця відбирають, і починають годувати малька наупилией артемії, збільшуючи розмір корму по мірі зростання.

хитала орнатаРИБКИ В АКВАРІУМ

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *