Нігерійська креветка (Atya gabonensis)

Нігерійська креветка – прісноводна. Особливість її в тому, що не лише на вигляд, але і за розміром вона набагато більша за багато інших видів звичних креветок.

Мешкає Nigerian shrimp в прісноводих водоймах, які розташовані в Західній Африці. Але, часто зустрічається і у багатьох інших країнах. Все тому, що її личинки розносять судна, вони “переміщаються” на судах одночасно з баластними водами. Для утрворення личинок креветкам потрібна солона вода.

atya-gabonensis-lukhaup-01-1-jpgХарактеризується ця прісновода креветка так: самиця зазвичай більше за самця. Самиця в розмірі досягає 18 сантиметрів, притому, як самець близько 10-14 сантиметрів. Природно, це незвичайно для креветок. До речі, Attya gabonesis – саме креветка, а ніяк не рак! Особливою увагою користуються видозмінені передні кінцівки такої креветки. На них розташовуються маленькі щетини, що виконують функцію фільтрів-пасток для їжі – невеликого планктону. У нігерійської креветки відсутні клешні, тому мешкає вона на території, де є присутньою сильна течія. Інакше креветка просто б загинула від голоду. Нігерійська креветка може бути забарвлена по-різному. Вона може бути сірувато-синього кольору, яскраво-синього і рожевого. На ходильних ніжках самців є дрібні гострі шпильки.

Утримання в акваріумі

Утримувати в акваріумі цих креветок можна і навіть не складно, але тут потрібно обов’язково наявність хоч би невеликої течії. Зробити таку течію можна за допомогою спеціальної помпи, яка створить регулярний потік води в акваріумі. Є і інша важлива вимога до утримання нігерійської креветкиакваріум великого об’єму, не менше 100-120 літрів рідини приблизно на 6-8 особин. Тоді як для немалих ракоподібних особин розрахунок такий: мінімум 10 літрів на одну особину.

Існує ще важлива умова – параметри води. Якщо вода в акваріумі буде занадто тепла, то нігерійська креветка швидко постаріє і помре. І так, ідеальна температура води для правильного утримання креветок – +23°С+24°С. Вода повинна мати жорсткість від 15 до 25 dH, а кислотність – 7,5 Ph. Не варто застосовувати також яскраве освітлення, буде досить помірного розсіяного світла. Необхідно кожного тижня підмінювати воду, в об’ємі від 25 до 30% від усієї кількості. Ця немала підміна обумовлюється тим, що креветкам потрібне для життя дуже чисте місце існування. Слід додатково встановити компресор і фільтр.

Слід сказати, що нігерійська креветка досить чутлива до концентрації деяких речовин, таких як, нітрати, вуглекислота, кисень. Nigerian shrimp ведуть тільки денний спосіб життя, постійно шукають собі їжу. Хорошим кормом для них буде “живий пил” (інфузорія), дафния, спеціальні сухі пластівці.

Нігерійська креветка прекрасно сумісна з різними рибками. Ці креветки дуже миролюбні, неагресивні, вони ніяк не завадять рибкам. Звичайно, за умови, що рибки не будуть хижаками.

www.rybkinet.com.ua

також читають: Аулонокара Бенша (Aulonocara baenschi)

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *