Мікросорум крилоподібний, папороть таїландська (Microsorum pteropus)

Microsorum pteropus_2 мікросорум

Мікросорум крилоподібний (Microsorum pteropus) відноситься до сімейства многоножкових (Polypodiaceae). Вид родом з тропіків Південно-Східної Азії, росте в гірських струмках, річках, солонуватих водоймах, у вологих місцях.

Microsorum pteropus_1 папороть тайландська Microsorum pteropus_3Microsorum pteropus_2 мікросорумОпис

Швидкість росту Microsorum pteropus низька, періоду спокою немає, висота дорослих екземплярів до 30 см. Кореневище повзуче, довге, тонке, лускате, від нього відходять ризоиди і черешкові вайі довжиною до 25 см. Листова пластинка ланцетна, темно-зелена, злегка хвиляста. У підводному стані рослина не спороносить.

Рекомендації по утриманні

Умови для утримання папороті таїландської: жорсткість води (GH) – 2-8° dH; кислотність – рн 5,5-7,5; температура води – 20-26 °С. Потреба у світлі: середня, рослина потребує легкого затінення. Тривалість світлового дня: близько 12 год. Обсяг акваріума: від 60 л, потрібна хороша фільтрація води. Мікросорум крилоподібний можна укоренити в піщаному ґрунті, прив’язати до корча або залишити незакріпленим. Розмноження: вегетативне – діленням кореневища і дочірніми рослинами, які з’являються на кінцях листя.

Водні умови:

  • Температура – 20-26°С
  • Значення рН – 5.5-7.5
  • Жорсткість води – 2-8°dH
  • Рівень освітленості – середній

Акваріумні рослини каталог

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *