Мікросорум крилоподібний “Вінделов” (Microsorum pteropus “Windelow”)

мікросорум крилоподібний_1

Мікросорум крилоподібний “Вінделов” (Microsorum pteropus “Windelow” – цікавий сорт таїландської папороті, відрізняється порівняно дрібними (довжиною до 15 см) листям з гіллястою верхівкою, нагадує оленячі роги. Максимальна висота – 30 см

Широко застосовується для декорування середньої і задньої частин акваріума. Користується успіхом завдяки невисоким темпом росту, простоті культивування, своєрідності екстер’єру. Темно-зелені зарості таїландської папороті відмінно виглядають в поєднанні з світлоокрашенною декоративно водною флорою.

мікросорум крилоподібний_2 мікросорум крилоподібний_1Оптимальні умови утримання: Т=20-26°С, dGH 2-12°, рН 5,5-7. Любить перебувати на течії. Освітлення від помірного до яскравого. Придатний для утримання в солонувато водних акваріумах. Необхідна наявність пористого субстрату (корчі, пухкі камені), до якого прив’язують повзуче кореневище, не заглиблюючи його в грунт. Позитивно реагує на підживлення СО2.

В даному випадку рослина приживлено до корча. Подібне рішення полегшує аранжування ємності і дає можливість зробити її більш різноманітною. Зокрема це дозволяє компонувати планування не тільки у вертикальній, але і в вертикальній площині (наприклад, оформити задню стінку, вибудувавши рослини на корчах від дна до поверхні).
Відмінною особливістю Вінделов є різьблені кінчики листя, завдяки яким рослина дає багату зелену розетку. За розмірами цей гібрид трохи менше оригінальної папороті і тому краще всього виглядає на передньому плані акваріума або в центрі композиції. Вона так само невибаглива, як яванська папороть і не вимагає ретельного спеціального догляду. Windelow можна висаджувати на камені або серед плавця, укорінення не потрібно. Розмножується мікросорум крилоподібний кореневищем (діленням його начастини).

Акваріумні рослини

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *