Марсилія чотирьохлистна (Marsilea quadrifolia)

Marsilea quadrifolia_2

Марсилія чотирьохлистна (Marsilea quadrifolia) відноситься до сімейства марсилієвих (Marsileaceae). Рослина-космополіт, зустрічається в Середземномор’ї, Центральній Європі, Західній, Південній і Південно-Східній Азії, на півдні Австралії і на південному сході Північної Америки. Мешкає на заболочених територіях, по берегах прісних водойм.

Marsilea quadrifolia_1 Marsilea quadrifolia_2Опис

Швидкість росту рівномірно низька або середня, дорослі екземпляри можуть досягати 10-12 см у висоту. Від довгого повзучого кореневища в ґрунт відходять ризоіди. Вайі на довгих черешках, платівка діаметром до 4 см, чотирилопатева, з малюнком у вигляді хреста або однотонно зелена. У зануреному стані марсилія чотирьохлистна часто стає мініатюрною, висотою близько 2 см, з цільнокрайними або двухлопастними листками.

Рекомендації по догляду

Умови для утримання: жорсткість води (GH) — 4-10° dH; кислотність — рн 5,5−7,5; температура води — 18-28 °С. Потреба у світлі: середня, легко переносить затінення, на розсіяному світлі зростає густим килимом. Тривалість світлового дня: 10-12 год. Обсяг акваріума: будьякий, підмінювати воду необов’язково. Пересадка: як можна рідше, грунт — великий річковий пісок з додаванням глини. Розмноження: вегетативне — верхівками кореневища.

Водні умови:

  • Температура — 18-28°С
  • Значення рН — 5.5–7.5
  • Жорсткість води — 4-10°dH
  • Рівень освітленості — середній

Акваріумні рослини

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *