Лабео біколор, Labeo двухкольорий (Epalzeorhynchos bicolor)

Epalzeorhynchos (Labeo) bicolor

Лабео біколор, л. двокольоровий – Epalzeorhynchos (Labeo) bicolor. Раніше цей вид ставився до роду лабео, і під цією традиційною назвою досі відомий акваріумістам. Протягом останніх років в природніх місцеперебуваннях не відзначений. На підставі цього занесений до Червоної Книги як вид, що знаходиться на межі зникнення. Всі поставляються на зооринок особини розведені в неволі.

Labeo на фоні рослинПоширення

Азія. Басейн річки Чао Прайя. Мешкає в руслах річок, під час розливу йде на заболочені ділянки. Саме з осушенням боліт і будівництвом гребель пов’язують скорочення чисельності виду в дикій природі.

Опис

Довжина – 12 см, зазвичай близько 10 см. Тіло і всі плавці, (крім хвостового) темного, майже чорного кольору. Молоді риби пофарбовані світліше. Верхівка спинного плавця часто з невеликою білою плямою або облямівкою. Хвостовий плавець насиченого червоного кольору. Є дві пари вусиків. Зустрічається альбіносная форма – біло-жовтого кольору з жовтогарячим хвостом.

Годування/види корму

В природі живиться водоростями, фіто – і зоопланктоном. В акваріумі лабео часто заводять в якості водорослеїдів, однак водоростеві обростання в акваріумі ніколи не є основною їжею цього виду. Лабео вживають будь-які живі, морожені і сухі корми. Можна запропонувати їм зелений горошок, тертий огірок або кабачок.

рибка Labeo bicolorПараметри води

Температура 22-26°С,
Кислотність (рН 6,5 – 7,5,
Жорсткість (dH) 5-15

Умови утримання

Для дорослої особини потрібний акваріум від 120-150 літрів (при утриманні з рибами інших видів). Групу лабео можна утримувати лише у великих акваріумах, з великою кількістю укриттів. Лабео воліють помірну течію, як мешканці проточних водойм вони досить вимогливі до вмісту кисню у воді. Акваріум можна декорувати корчами, живими рослинами.

Соціальна поведінка

Цей вид территоріальний і агресивний, особливо по відношенню до особин свого виду. Територіальна поведінка властива дорослим рибам. Лабео зазвичай містять поодинці, або у великих акваріумах групою – не менше 5-6 особин. Окремі екземпляри лабео можуть нападати і на інших риб, особливо схожих за забарвленням і формою тіла.

 Epalzeorhynchos (Labeo) bicolorСтатеві відмінності

Виражені слабо. Самки більш повні, плавники самців довші.

Розведення/нерест

В акваріумі не розмножується. Нерест можливий тільки з застосуванням гормональних ін’єкцій.

rybkinet.com.ua

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *