Креветка Амано (Caridina japonica) утримання, розведення | rybkiNET

Креветка Амано (Caridina japonica) утримання, розведення

креветки сусіди акваріумних рибок

Креветка Амано (Caridina japonica) — прісноводна креветка, що отримала своє «прізвисько» завдяки японському дизайнерові акваріумів Такаши Амано. Він рекомендує її утримувати в рослинному акваріумі, оскільки вона прекрасно справляється з поїданням водоростей, особливо нитчатки. Своїми маленькими лапками вони, здається, нескінченно готові зчищати наліт з рослин. У природі креветки Амано населяють прісноводі водойми Японії. Величина дорослої креветки 3-4 сантиметри. Креветка майже прозора, з коричневими точками на корпусі. Дорослі самці і самиці легко помітні — самиці більші, під прозорим панциром в «сідлі» видно сіро-зелену ікру.

креветка Амано полюбляє зелені акваріумиУТРИМАННЯ

Креветки Амано відносно прості в утриманні. Оптимальна температура утримання креветок — 23-27 °С. Хоча живуть у акваріумістів і при температурі 20 — 30 °С. До жорсткості води не вимогливі. Важко переносять скачки параметрів води, у тому числі і температурні. Після купівлі креветок адаптувати до змін параметрів потрібно поступово. Краще всього краплинним методом, поступово змішуючи воду в якій знаходиться креветка і воду з домашнього акваріума. Я втратив майже усіх креветок при скачці CO2 в акваріумі, стрибнув PH і уранці спостерігав масову загибель креветок Амано.

Креветки миролюбні і прекрасно уживаються з дрібними миролюбними рибками (наприклад харациновими, гуппі). Не варто їх тримати з великими рибами, навіть і миролюбними, якщо креветка поміститься в рот, то це вже корм для риб.

креветки Амано миролюбиві мешканці акваріумівГОДУВАННЯ КРЕВЕТОК

Живляться в основному наростами на рослинах, корчах, каменях, стінках акваріума. Можна підгодовувати пігулками для донних риб і ракоподібних. При цьому можна спостерігати цікаву картину, коли одна креветка налітає на пігулку і тягне її в заростях рослин або у будь-яке інше затишне місце. Іноді поділ корму доходить до бійки.:) Я додатково їх намагався не годувати, так вони краще справляються зі своїми прямими обов’язкам —поїданню водоростей і нальоту на рослинах, корчах. У кращому разі їм перепадав не з’їдений рибками в товщі води корм. Якщо креветка Амано живиться в основному рослинним кормом, колір стає трохи зеленуватим. Корчі і камені їх улюблене місце. Але, в основному, у світлий час доби вони ховаються в заростях рослин або за внутрішнім фільтром, і виходять на годування з настанням темряви. Сам майстер, Такаши Амано рекомендує утримувати в одному 100 літровому акваріумі не менше 40 креветок, щоб у них була конкуренція за їжу і вони постійно були в пошуку корму. З цієї ж причини він не рекомендує додатково годувати їх.

креветка Амано полюбляє заростіРОЗВЕДЕННЯ _ РОЗМНОЖЕННЯ

Розведення креветок Амано — заняття непросте, оскільки в природі креветки, що вилупилися з ікри, зносяться течією в солоні гирла річок. Тому для розведення креветок в домашніх умовах самицю рекомендують відсадити в окремий акваріум. Після дозрівання ікри в сідлі, самиця складає ікру в плеоподи (лапки на хвості), періодично перетрушуючи ікру і тим самим видаляючи незапліднені або загиблі ікринки. В середньому одна самиця носить 3 тисячі ікринок. Після викльовування креветок самицю пересаджують в основний акваріум, а воду з мальками підсолюють, і з часом поступово знижують концентрацію солі. Досі інформація про міру підсолювання води різниться, пробують досвідченим шляхом. Та і судячи з форумів випадки успішного розведення можна перерахувати по пальцях. В основному досліди невдалі і мальок креветки Амано живе тиждень-два, а потім гине. Якщо хтось і заявляє про успішне розведення креветки Амано в домашніх умовах, то, як пізніше з’ясовується, це виявляється не Амано, а просто схожа зовні на неї креветка.

розмноження креветоккреветки сусіди акваріумних рибокАКВАРІУМНІ РИБКИ

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(C) 2013-2018 RYBKINET