Карликовий тетрадон (Carinotetraodon travancoricus) утримання, розведення

Carinotetraodon travancoricus

Карликовий тетрадон – це, мабуть, одна з найбільш забавних і незвичайних акваріумних рибок. Найменший серед представників свого роду, цей симпатяжка забавляє своєю поведінкою навіть тих, хто байдужий до акваріумістики. Забавна поведінка, смішний зовнішній вигляд і відносна непримхливість роблять малиша-тетрадона чудовим мешканцем вашого акваріума. Ну а тепер – поговоримо детальніше про його утримання.

тетрадон карликовий в акваріуміАКВАРІУМ ДЛЯ ТЕТРАДОНІВ

Карликовий тетрадон недаремно так називається. Це дійсно маленька рибка, що виростає до 3 см. Проте такий маленький розмір зовсім не говорить про те, що можна саджати тетрадончиків в трилітрову банку. На пару рибок треба літрів 15-20. Утримувати їх варто невеликими групами в 5-7 особин, так що приготуйте хоч би 35-40 літрів. У багатьох джерелах пишуть, що для зграйки тетрадонів достатні 20 літрів, але ми з вами хочемо створити оптимальні умови і подарувати рибкам комфортний будинок. Так що не жаднічайте і виділіть відповідну баночку. В крайньому випадку, підселите до них яких-небудь сусідів.

Що стосується внутрішнього облаштування, то вам знадобиться достатня кількість рослин, де карликовий тетрадон зможе сховатися при нагоді. Так само рибки люблять усілякі звивисті корчі.

ПАРАМЕТРИ ВОДИ

Тетрадон карликовий – рибка досить невибаглива. Допустимий температурний діапазон: 22 – 28 °C. Параметри води : рН 6.7-7.8, gh 4-25 ° dGH, kH 5-18°dGH. Рибка любить чисту воду, так що не забувайте про фільтрацію і щотижневу підміну води на свіжу (15-25%). У природі ці рибки живуть в спокійній воді, так що в акваріумі не повинно бути сильної течії.

ГОДУВАННЯ КАРЛИКОВОГО ТЕТРАДОНА

Карликовий тетрадон – це мініатюрний хижак. Улюблені його ласощі – це равлики. Так що якщо у вас розплодилися меланії або котушки, пара-трійка тетрадонів швиденько це виправлять. Процес полювання дуже захоплюючий і дуже вам сподобається. Равлики – це обов’язкова складова раціону риби. Річ у тому, що тетрадончики сточують об їх панцир свої постійно зростаючі зубки. Якщо ж у вас немає можливості постійно давати живих равликів, можна перейти на інший живий корм (мотиль, коретра, люлешник), а равликів давати як ласощі. Сухий корм рибка навряд чи їстиме, так що не варто її навіть мучити. У крайнім випадку – заморожений корм.

Carinotetraodon travancoricus СУМІСНІСТЬ ТЕТРАДОНІВ

Незважаючи на маленький розмір, карликовий тетрадон – це досить зухвала і хуліганська рибка. Утримувати його можна з будь-якою великою (в розумних межах) і мирною рибкою. Хорошими сусідами будуть райдужниці, расбори, даніо. Що стосується повільних і вуалевих риб, то їм тетрадон, швидше за все, пообгризає плавники.

Цікаво спостерігати за поведінкою рибки у момент небезпеки. Тетрадон швидко набирає в себе води або повітря і роздувається, збільшуючись в об’ємі в 2-2,5 рази. У акваріумі, правда, рибка може роздуватися без видимих на те причин, так що не варто панікувати. Такий вже він дивак, цей тетрадон.

РОЗВЕДЕННЯ _ РОЗМНОЖЕННЯ КАРЛИКОВИХ ТЕТРАДОНІВ

Розведення карликового тетрадона нескладне. Вам знадобиться невеликий акваріум і група рибок з переважанням самиць (3 до 1). Субстратом виступають низькорослі рослини. Підійде мох. Що стосується параметрів води, то вони мають бути такими, як сказано вище. А ось температуру слід встановити ближче до верхньої відмітки (28 °C).

Після нересту виробників видаляють, оскільки ті можуть з’їсти ікру. Так само слід видалити усю незапліднену ікру. Тепер вам належить стежити за ікрою і малюками. Найближчі 5-6 днів (до вилуплення) треба видаляти ікру з грибком. Личинки, що вилупилися, ще 2-3 дні живляться жовтковим мішком, а потім вже треба давати їм дрібний корм (інфузорії, живий пил, мікрочерв’яки). Варто постійно стежити за розміром мальків, оскільки більші можуть запросто зжерти дрібніших.

АКВАРІУМНІ РИБКИ

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *