Гурамі звичайний (плямистий) утримання розведення

     Гурами звичайний або плямистий.

Гурами плямистий – це дуже популярна акваріумна рибка. По-перше, гурами досить мирні і утримувати їх можна практично з будь-якими рибками. По-друге, вони досить невибагливі. По-третє, вони ще і можуть принести користь акваріуму. Але давайте детальніше розберемося, що і як з цими красенями.

 гурамі (gurami) на фоні дна акваріума Акваріум

В умовах акваріума гурами плямистий може вирости до 15 см. Тому, на пару краще всього узяти акваріум близько 40 літрів. Багато хто заперечить, мовляв, лабіринтовим рибкам можна і менші посудини. В принципі, це так. Гурами, як і усі лабіринтові рибки, відмінно обходиться і атмосферним повітрям, так що великих об’ємів не вимагає. Але уявіть собі 15-сантиметрову рибку в 15-літровій банці. Жалюгідне видовище. Їй навіть ніде буде толком поплавати. Так що беремо від 40 літрів. За бажання, можете підселити до них сусідів, гурами досить мирні (дрібних можуть іноді ганяти).

Так само слід накривати акваріум. Це необхідно, щоб над водою не скупчувалося холодне повітря. Рибки можуть простудитися, вдихнувши його. Грунт має бути темним. Це бажано, але не обов’язково.

Гурами_пятнистый на фоні рослинПараметри води

Як говорилося раніше, гурами плямистий не особливо примхливий, так що склад води не грає для нього вирішальної ролі. Проте, є деякі рекомендації, яких бажано дотримуватися. Якщо ви, звичайно, хочете, щоб ваша рибка завжди була здоровою і життєрадісною.

Ітак, оптимальна температура води : 24-26°С. Допустимий температурний діапазон: 22 – 28 °С. Що стосується жорсткості і кислотності, то оптимальні показники: dН 5-20°, рН 6- 7,5. Але, знову-таки, невеликі відхилення від цих цифр цілком допустимі.

Годування

У їжі плямистий гурами теж невибагливий. Із задоволенням їсть будь-який живий або штучний корм. Тільки не годуйте риб одним тільки сухим кормом. Вони, звичайно, будуть його їсти, але майте совість і урізноманітьте раціон своїм маленьким друзям. Так само гурами із задоволенням поїдають гідр, якщо такі у вас якимсь чином завелися. Це робить їх дуже корисними борцями за чистоту акваріума.

gurami особливий мешканець акваріума Розмноження

Розведення гурами плямистого – це не далеко найскладніший процес. Для цього вам знадобиться нерестовик об’ємом до 40 л і рівнем води 15-20 см Єдиним важливим параметром води в нерестовищі є температура – 26 – 28 °С. Перед посадкою на нерест, риб рекомендують протягом тижня годувати тільки живим кормом. Саджати слід 1 самця і декількох самиць. А краще всього групу риб, оскільки не кожен самець може запліднити ікру.

У нерестовику має бути риччия. Вона знадобиться самцеві для будівництва гнізда. Воно складається з бульбашок повітря і частинок риччии. Коли гніздо готове, починається нерест. Після нересту самиць прибирають і залишають самця доглядати за ікрою. Інкубаційний період від 1 до 3 діб. Мальки починають пливти через 2 – 4 доби. Після цього слід видалити самця з акваріума.

Тепер зменшите рівень води до 5-10 см Нехай він залишається таким, поки мальки не почнуть дихати атмосферним повітрям. Це необхідно для формування лабіринту. В якості корму підійде коловертка, інфузорія і яєчний жовток (як варіант).

www.rybkinet.com.ua

також читають акара плямисто-блакитна

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *