Гурамі медовий (Коліза) утримання розведення

гурамі медовий

гурамі медовий колізаАкваріум

Гурами медовий – рибка невелика. У акваріумі вони не виростають більше 7 см. Зазвичай їх розмір і того менше. Так що парочка таких рибок цілком можуть ужитися в 20-літровому акваріумі. Ось тільки краще тримати їх невеликими зграйками по 4-6 особин (з переважанням самиць). Так рибкам буде набагато спокійніше. Для такої “компашки” достатньо 50-60 літрів.

Акваріум з медовими гурами повинен мати густі зарості живих рослин (у тому числі і плаваючих). Там рибки ховаються від будь-якої небезпеки (досить полохливі). Плаваючі рослини потрібні ще і для того, щоб розсіювати світло. Рибки не люблять яскраве освітлення (не більше 0, 3-0,4 Вт/л). Позбавивши їх такої можливості, ви піддасте їх постійному стресу, що дуже негативно позначиться на їх здоров’ї.

Як і для інших лабіринтових, акваріум з цими рибками має бути накритий кришкою з постійним доступом свіжого атмосферного повітря.

гурамі медовий  коліза gurami-zolotoyПараметри води

Найважливіший параметр води для медових гурами – це температура. Точніше, її стабільність. 22-26°C – це оптимальний температурний діапазон для цих рибок. Відхилення на декілька градусів може привести до хвороби риб. Тому терморегулятор – обов’язковий атрибут акваріума в якому мешкає гурами медовий. До жорсткості води, в принципі, байдужа, проте рекомендований показник – 7-15°dH із слабокислою або нейтральною реакцією 6,5-7.

Воду так само слід періодично освіжати. За щотижневу підміну на 1/5 об’єму рибка буде вам дуже вдячна. Фільтрація і аерація не є обов’язковими, але будуть зовсім не зайвими. Рибка дуже любить чисту, насичену киснем воду.

гурамі медовий самець самкаРозмноження

Розведення медових  гурами – справа морочлива. І проблема зовсім не в примхливості цих рибок. Річ у тому, що молодь медових гурами дуже схильна до простудних захворювань і паразитів.

Для парного нересту досить 10-літрового акваріума, для групового – хоч би 30 л. Так само можливий нерест в загальному акваріумі. У такому разі, звичайно, ви врятуєте менше мальків, зате це набагато корисніше для самиці. Жорсткість води до 5°, рН 6.0-6.5, температура 26 – 30°С. Рівень води 13-15 см.

Стимулює нерест свіжа вода. У нерестовищі має бути багато рослин. Обов’язкова наявність плаваючих, ніби риччии або ряски. Самець будує хистке гніздо з бульбашок і починається нерест. Плодючість самиці обмежується 300 ікринками, зазвичай – в два рази менше. Після нересту її слід видалити з акваріума.

Інкубаційний період триває близько 2 днів. В цей час самець доглядає за ікрою. Ще через день-два мальки пливуть. Тепер слід видалити самця і зайнятися вигодовуванням молоді. Рівень води треба знизити до 5-10 см Оптимальний стартовий корм для мальків – інфузорії. Так само можна давати яєчний жовток.

Як підсумок хотілося б сказати, що гурами медовий – це одна з самих мирних акваріумних рибок. Тому саджати її потрібно не з тими, кого вона не скривдить, а з тими, хто не кривдитиме її. В якості сусідів підійдуть вишневі барбусы, данио, гуппі і інші мирні рибки.

www.rybkinet.com.ua

також читають акантокобітіс урофтальмус

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *