Фонтиналіс протипожежний (Fontinalis antipyretica)

Фонтиналіс протипожежний_1

Фонтиналіс протипожежний, або мох ключовий (Fontinalis antipyretica), відноситься до сімейства фонтиналових (Fontinalaceae). Мох ключовий — космополіт, зустрічається на болотах, в стоячих і повільнотекущих прісноводних водоймах усієї земної кулі, крім Австралії і Антарктиди.

Фонтиналіс протипожежний_2 Фонтиналіс протипожежний

Фонтиналіс протипожежний_1

Фонтиналіс протипожежний

Опис

Висота дорослого екземпляра в оптимальних умовах може досягати 50-60 см, швидкість росту низька, взимку настає період спокою. Ризоїди утворюють густе сплетіння в основі рослини, стебло гіллясте, густолистове. Листя довжиною до 1 см, сидячі, смарагдово-зелені, розташовані в три ряди.

Рекомендації по догляду

Умови для утримання: жорсткість води (GH) — 4-10° dH; кислотність — рн 6,0−7,5; температура води — 14-24 °С влітку, 10-12 °С взимку. Потреба в світлі: середня, при надлишку світла швидко обростає водоростями. Тривалість світлового дня: 10-12 год. Обсяг акваріума: від 100 л, потрібна хороша фільтрація і регулярна підміна води. Грунт фонтиналісу не потрібен, але рослина легко закріплюється на каменях, корчах, глиняних черепках з допомогою ризоїдів. Розмноження: вегетативне — діленням рослини.

Акваріумні рослини

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *