Епіплатіс Шапера, чорноротий Панхакс ( Epiplatys dageti)

рибка Епіплатіс Дагета

Епіплатіс Дагета або Чорноротий Панхакс, наукове найменування Epiplatys dageti, належить сімейству Nothobranchiidae. Мирна красива рибка, прекрасно підходить для загального акваріума. В міру витривала і невибаглива може бути рекомендована і акваріумістам-початківцям. Самці мають характерну особливість даного виду – червоне забарвлення нижньої поверхні рота, облямованого чорною смугою.

Epiplatys dageti "monroviae"  Середовище існування

Представник африканського континенту з легендарного регіону «Берега слонової кістки». Мешкає в заболочених ділянках прибережної савани, в тому числі зустрічається в солонуватих водах, на території сучасних Кот-Д’івуар», Ліберії, Гани.

Вимоги та умови

  • Об’єм акваріума – від 60 л.
  • Температура 20-30 °C
  • Значення pH – 5.0-7.0
  • Жорсткість води – м’яка (2-12 dH)
  • Тип субстрату – піщаний
  • Освітлення – приглушене
  • Солонувата вода – допустима в концентрації 1 чайна ложка солі на 10 літрів
  • Рух води – слабка або стояча

Параметри риби

  • Розмір – 4-4.5 см.
  • Живлення – переважно м’ясні продукти

Опис

Невеликі рибки, дорослі особини досягають всього 5 см у довжину, причому самці дещо більші, відрізняються більш яскравим забарвленням і володіють розширеними великими плавниками. На нижній щелепі мають червону позначку, облямовану темною смугою. У малюнку тіла присутні широкі темні смуги, основне забарвлення рожевого відтінку.

Харчування

Хижий вигляд, в природі живиться наземними і водними безхребетними та іншим зоопланктоном. В домашньому акваріумі стане приймати висушені або заморожені/живі м’ясні продукти відповідного розміру такі як дафнії, мотиль, артемії і т. д.
Допускається подавати комарів, мушок дрозофіла, однак попередньо слід подати сухі пластівці з рослинними компонентами для кращого травлення, інакше велика ймовірність запорів.

Утримання та догляд

Відтворення природного біотопу в домашньому акваріумі є найкращим варіантом оформлення і включає в себе деяку кількість коренів, гілок дерев, корчів, а також ділянки з укоріняючимися і плаваючими рослинами. Піщаний субстрат з додаванням сухого листя, які приносять з собою природні для Чорноротого Панхакса гумінові речовини, які утворюються у процесі розкладання.
Набір обладнання складається з системи освітлення, налаштовану на слабке світло, обігрівача, аератора і фільтра. Останній встановлюється таким чином, щоб на шляху вихідних потоків води знаходилася яка-небудь перешкода, завдяки чому послаблюється внутрішня течія. Рибки чутливі до руху води, віддаючи перевагу стоячій воді.
Показники pH і dGH знаходяться в слабокислих і м’яких значеннях відповідно. При наповненні акваріума і наступному оновленні частини води, вказані параметри слід штучно регулювати, оскільки водопровідна вода не відповідає їм.
Обслуговування акваріума зводиться до щотижневої заміні частини води на свіжу (10-15% від об’єму), періодичного очищення ґрунту від органічних відходів та видалення скребком нальоту зі скла по мірі необхідності.

ЧОРНОРОТИЙ ПАНХАКСПоведінка і сумісність

Миролюбний спокійний вигляд, прекрасно підходить для загального акваріума з деякими представниками харацинових, коропових, рибок Кіллі та інших видів схожого розміру і темпераменту. Утримання стайне від 6 особин, внутрішньовидова конкуренція відсутня, самці доброзичливі один до одного навіть у період нересту.

Розведення / розмноження

Шлюбний період настає регулярно, нерест можливий навіть в загальному акваріумі, однак виживання потомства буде вкрай низьке. Батьки та інші види становлять загрозу для мальків, крім того у великому резервуарі складно домогтися достатнього живлення.
Хороші результати досягаються в окремому нерестовому акваріумі, в оформленні якого використовується велика кількість рослин на подобу річчії і яванського моху. Обладнання складається з простого губчастого фільтра, обігрівача і світильника з лампою малої потужності. Водний склад повинен бути повністю ідентичний воді в загальному акваріумі.
Коли самка помітно дійде, а самець стане демонструвати більш яскраве забарвлення і надавати наполегливу увага до протилежної статі, значить настав шлюбний період. Самку і одного двох самців поміщають в нерестовий акваріум, причому самка поміщається туди на день раніше для адаптації. Через деякий час самка відкладає ікру в зарості рослин, а самець/самці запліднюють її. Після чого батьків повертають назад.
Ікринки розвиваються 11-14 днів при температурі 21-23°C, в такому діапазоні спостерігається рівномірний розподіл обох статей, а якщо температура буде вище, з’явиться більше самців, ніж самок. Годувати мікроорганізмами виду науплій артемій або інфузорій туфельок.

Хвороби риб

Чорноротий Панхакс вельми успішно адаптований до умов домашнього акваріума і відрізняється хорошою витривалістю і невибагливістю. Збалансований акваріум з відповідними умовами утримання гарантує відсутність проблем зі здоров’ям ваших вихованців. Погіршення якості води, погане харчування або інше значно збільшують ризик захворювань. Тому, перш ніж приймати рішення про лікування, переконайтеся, що умови відповідають рекомендованим для даного виду.

 рибка Епіплатіс ДагетаRIBKInet – акваріумні рибки

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *