Епальцеоринх червоноплавничнй, Храмуля суматранська (Epalzeorhynchos kalopterus)

Epalzeorhynchos-kalopterus походить з Південно-Східної Азії

Епальцеоринх червоноплавничний або Летюча лисиця, наукове найменування Epalzeorhynchos kalopterus, належить сімейству Cyprinidae. Активна рухлива рибка, не відрізняється оригінальним забарвленням, проте, користується популярністю серед акваріумістів за свою невибагливість, витривалість. Часто зустрічається в акваріумній торгівлі.

Epalzeorhynchos-kalopterus карповіСередовище існування

Походить з Південно-Східної Азії, півострів Калімантан, острови Суматра, Ява. Мешкає в районах піщаних або кам’янистих мілин невеликих річок, струмків. Під час сезону дощів у міру затоплення річкових долин і тропічних лісів, рибки тимчасово перебираються на нові місця у пошуках їжі.

Вимоги та умови

  • Об′єм акваріума – від 200 л.
  • Температура 22-26°С
  • Значення pH 6,5-7,0 (діапазон від слабокислої до нейтральної)
  • Жорсткість води – м′яка (5-8dH)
  • Тип субстрату – дрібна голька, пісок
  • Освітлення – помірне
  • Солонувата вода – ні
  • Рух води – помірне

Параметри риби

  • Розмір – до 14 см.
  • Живлення – переважно рослинний з м′ясними добавками, корм потопаючий

Опис

Має вузьке витягнуте тіло з гостроверхою головою. Близько рота розташовані чотири ниткоподібних відростка усика, за допомогою яких Епальцеоринх промацує грунт у пошуках дрібного корму. Забарвлення переважно золотисте з темною спинкою. Через все тіло проходить широка темна смуга, яка починається біля рота і тягнеться до хвоста. Зверху темної смуги йде оранжево-червона більш вузька смужка.

Харчування

У природі харчуються водоростями і дрібною рослинністю, що вкриває поверхні каменів, корчів, а також живляться у ній дрібними комахами і ракоподібними. У великій літературі часто помилково описуються як раслинноїдний вигляд. Однак, в раціоні харчування обов’язково повинні бути присутні м’ясні продукти. Рекомендується використовувати високоякісний сухий корм на рослинній основі (пластівці, гранули) спільно з живими/замороженими/сублімированними кормами (мотиль, дафнії, артемії). В якості прекрасного доповнення виступають шматочки овочів і фруктів: огірок, очищений кабачок, листя салату і шпинату, яблука. Ці шматочки за допомогою гумки прикріплюються, наприклад, до каменя, корча або іншого декору. Замінювати раз в два дні, щоб уникнути зайвого забруднення води.

рибка Epalzeorhynchos-kalopterusУтримання та догляд

Невибагливі у догляді. Потрібно просторий резервуар з нечисленними предметами декору, кілька валунів і корчів буде достатньо. Рослини будь-які, розташовувати уздовж бічних і задньої стінки акваріума, щоб забезпечити вільний простір для плавання.
Водопідготовка мінімальна, воліють нейтральний показник pH (вся вода з-під крана, як правило, має нейтральне значення кислотності). Досить набрати потрібний обсяг і дати відстоятися протягом доби, щоб зникли залишки хлору, яким на водоканалах знезаражують воду. Єдина складність в ситуації, коли вода жорстка (показник dH), в цьому випадку потрібно спеціальні набори для зміни параметрів води – являють собою реагенти та тести (лакмусові папірці, колби з розчином і т. д.). є домашній спосіб зробити воду м’якою, її треба прокип’ятити і остудити, всі солі осядуть разом з накипом.
З обладнання необхідні фільтр, аератор, обігрівач і система освітлення.

Соціальна поведінка

Взагальному миролюбний вид, якщо порівнювати з найближчим родичем Лабе Зелений. Молоді особини воліють триматися поблизу укриттів. Дорослі риби ведуть одиночний спосіб життя. Стають територіальними, займають певну ділянку у дна акваріума і нападають на непроханих гостей. Особлива агресія по відношенню до свого виду і рибкам схожого кольору і форми тіла. Припустимо містити в одиночному акваріумі або деякими витривалими карповими, що живуть у середніх або верхніх шарах води. Інші донні і тим більше територіальні види не рекомендуються.

Розведення/розмноження

В домашніх умовах розведення малоймовірне, потрібно враховувати безліч факторів і мати величезний акваріум, де рибки зможуть ужитися разом, потрапляючи один одному на очі тільки в період нересту.

Хвороби риб

Проблеми зі здоров’ям у збалансованому акваріумі зустрічаються вкрай рідко. Головні причини – це неправильні/невідповідні умови утримання, погане харчування. Саме останнє часто призводить до захворювань, оскільки часто акваріумісти тримають Епальцеоринха виключно на рослинній дієті, довірившись помилковим статтями.

Epalzeorhynchos-kalopterus походить з Південно-Східної Азіїrybkinet.com.ua

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *