КРЕНИКАРА ЛИРОХВОСТАЯ або ДИКРОССУС (Dicrossus filamentosus)

рибка Dicrossus filamentosus

У природі Дикроссус (Dicrossus filamentosus) мешкає в басейні річки Ріо-Негро і Оріноко. Самці досягають довжини близько 9 см, а самки трохи менші. Риби мають витягнуте в довжину тіло. Зяброві кришки, по краях мають зубчасту структуру з довгим спинним плавцем.

акваріумна рибка Dicrossus filamentosusКолір варіюється від жовтуватого до червонуватого відтінку, причому під різними кутами огляду він відливається бузковим кольором. Від рота, минаючи очей, до основи хвоста проходить світло-коричнева смуга з обідком золотистого кольору на якій розташовані чорні плями.
Дикроссусов краще всього утримувати в зграї, що складається з самця та декількох самок. Тоді ми зможемо помилуватися красивим забарвленням самця.

Риби миролюбні, основним способом демонстрації агресії у них є здуття зябрових кришок і розправлення плавників. Для них необхідна чиста вода, тому її бажано часто, не менше 2-х разів на тиждень, підміняти свіжою в обсязі ¼ об’єму акваріума. Акваріум повинен містити велику кількість укриттів які складаються з каменів і корчів. Також в ньому має бути густа рослинність з рослин з великими листками. Бажано, щоб на поверхні води були присутні плаваючі рослини.

Dicrossus filamentosus на фоні днаДля утримання зграйки, наприклад, з 2-х самців і 5-ти самок досить акваріума близько 100 л. Спеціальної підготовки води не потрібно, єдине, зачим слід стежити – це за вмістом органічних сполук у воді. Тому акваріум повинен бути обладнаний високоефективним фільтром води. Температура води в акваріумі повинна бути в межах 23-25°С, рН 4,5-7°, dH 1-8°. Креникара лирохвоста однаково добре їсть як живий, так і сухий корм. Слід враховувати, що для підтримання забарвлення самців на належному рівні в їх раціоні обов’язково повинен бути присутнім циклоп.

Розведення DICROSSUS FILAMENTOSUS

Розведення Дикроссусів можливо в загальному акваріумі.

Стимулом для початку нересту служить поступове підвищення температури води до 28-29°С, зниження твердості (твердість до 5 dGH) і рН 5,0-6,0. Одна самка виметуєт до 100 клейких ікринок на камені або листя рослин. Самка ретельно охороняє ікру, а згодом і доглядає за мальками.

Ікра інкубується протягом 3-4 діб. На 7-му добу мальки починають плавати і шукати корм. У цей період їх годують коловертками та інфузоріями.

рибка Dicrossus filamentosusrybkinet.com.ua

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *