Даніо зебровий (Danio rerio)

Danio-rerio_група рибок

Мініатюрні і дуже активні акваріумні рибки даніо вельми популярні серед любителів домашніх міні-водойм. Ці рибки, що відносяться до сімейства коропових, мають невелике, витягнуте в довжину тіло, пофарбоване в яскраві кольори. Цей вид акваріумних рибок прийшов до нас з Південної Азії. Всі різновиди підродини даніо мають між собою багато схожих рис, тому, розповідаючи про цих рибок, можна зупинитися на основних характеристиках найпопулярніших порід. А до таким відносяться даніо реріо, рожевий даніо, малабарський даніо.

рибка Danio-rerioЗовнішній вигляд і середовище утримання

Акваріумні даніо реріо відрізняються вишуканістю і активністю, а також невибагливістю і простотою у догляді. Вузьке тільце даніо виду реріо має яскраву смугасте забарвлення, а в довжину досягає приблизно п’яти сантиметрів. Смуг на тілі завжди дві – зазвичай вони пофарбовані в чорно-синій колір і різні відтінки жовтого і чергуються по всій довжині тільця рибки: починаються біля зябрових кришок і закінчуються на анальних або хвостових плавниках. Найбільш широкі смуги знаходяться в середній частині тіла, найбільш помітно це у самок, ближче до голови і хвоста смуги звужуються. Плавці, як правило, пофарбовані в білувато-жовтий колір, а кінчик спинного плавника у реріо обрамлений смугою темного кольору.

Природним середовищем проживання акваріумних рибок даніо є верхні шари прибережних вод стоячих або мають повільну течію водойм. Даніо реріо люблять плавати між стеблин рослин.

В домашніх умовах для даніо реріо досить невеликого акваріума, на 5 акваріумних рибок виду реріо досить резервуара ємністю 5-6 літрів. Найголовніше – густо засадити по краях домашній міні-акваріум водоростями, наприклад, валлиснерією, мириофиллумом, кабомбой. В акваріумі потрібно обов’язково залишати вільний від водоростей місце, для того, щоб годувати там реріо, і вони мали місце для вільного плавання.

Оскільки утримання даніо реріо передбачає густу засадку акваріума рослинністю, потрібно подбати про його гарне освітлення. До температури акваріумні даніо реріо не дуже вибагливі і без негативних наслідків здатні жити у воді від 15 до 30 градусів. Але, якщо передбачається розмноження риб, потрібно створити і підтримувати постійну температуру на рівні 21-25 градусів. Якщо збільшити температуру до 30 градусів, то дозрівання статевих продуктів буде проходити швидше, однак рівень кисню у воді при таких умовах зазвичай знижується і може знадобитися сильна аерація.

Годування

Годувати сімейство акваріумних даніо, в тому числі реріо, причому, як дорослих, так і мальків, прийнято живими циклопами і дафніями. Живий корм потрібно чергувати з сухим мотилем і дафнії. Однак, як би багато вітамінів в сухому кормі не містилося, позбавляти рибок даніо живого корму протипоказано. Їдять ці рибки і живого мотиля, і інший корм, який падає на дно. Але все ж, ракоподібні, деякий час залишаються у верхніх водах домашньої водойми, що краще для цих активних акваріумних мешканців.

Danio-rerio_на дні акваріумаРозведення зебрових даніо

У домашніх умовах з розмноженням даніо не виникне жодних проблем. Отримати нерест у реріо досить просто в будь-який час року. В першу чергу, самок і самців потрібно переселити в просторі акваріуми і підняти температуру утримання вище 20 градусів і рясно годувати їх живими дафніями або мотилем. Черевце самки, готовою до нересту, сильно потовщується.

Розмноження даніо вимагає створення оптимальних умов, тому рекомендують брати невеликі ємності зі скляним дном. Для цієї мети зручно використовувати трилітрові банки. Дно резервуара з водою потрібно ретельно промити і засадити топняком або мохом, які необхідно ретельно притиснути до дна камінчиками. Вода, якою заповнюють нерестовище, повинна бути чистою, свіжою, відстояною і збагаченою киснем. Рівень води повинен бути приблизно 5-8 сантиметрів, а над шаром моху необхідне вільне місце до чотирьох сантиметрів.

Самку і кілька самців даніо реріо пересаджувати в нерестовище бажано ввечері, саме нерестовище краще поставити на вікно або інше добре освітлене місце. З ранку, як тільки стане досить світло, а рослини стануть виробляти кисень, рибки почнуть нереститися. У момент метання ікри даніо реріо дуже активні – самці плавають по акваріуму, переслідуючи самку, і хвостами намагаються вдарити її по черевцю, тим самим вибиваючи ікринки.

Темпи розвитку ікри залежать від температури. Чим вище температура, тим швидше викльовуються мальки. Так, при 26-28 градусів, на дозрівання ікри піде 30-36 годин, а при 17 градусах – тиждень. З’явилися мальки пару днів нерухомо висять і тільки через кілька днів починають плавати. По мірі розвитку корм мальків реріо, одного з підвидів даніо, укрупнюють, а самих рибок переселяють в більш просторий резервуар.

Danio-rerio_група рибокribkinet.com.ua

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *