Даніо перловий (рожевий), DANIO ALBOLINEATUS

Danio-albolineatus_в акваріумі

Батьківщина рибки – Бірма, Таїланд, п-ів Малакка, Суматра (Південно-Східна Азія), також Індонезія.

рибка danio_albolineatusОпис DANIO ALBOLINEATUS

Тіло перлового даніо напівпрозоре і витягнуте. Є дві пари вусиків і три ряди глоткових зубів. Самець менший самки і яскравіше забарвлений, також на його хвостовому плавнику є пляма вишневого кольору. Забарвлення рожевого даніо грає на світлі. На основному блакитно-перламутровому або сіро-зеленому тлі від середини тіла до основи хвоста йде червона або оранжева смуга з блакитною окантовкою, яка може зникати у дорослих особин. У самки більш повне і округле черевце. Бока у рибок рожевого кольору. Плавці зеленуватого кольору, прозорі, іноді відливають жовтим або червоним. Довжина тіла рибки досягає 6 сантиметрів.

Утримування даніо

Даніо перлинні – мирні, живі, стайні рибки, готові проживати разом з будь-якими мінними дрібними рибками. Їх слід тримати більше 6 особин. Для них необхідний акваріум 60 літрів і більше, довжиною 80 см та більше, засаджений рослинами по краях і достатнім вільним місцем для плавання. Мешкають в усіх шарах води. Так як даніо є пригучими рибками, то акваріум слід закривати кришкою. Цим рибкам потрібне гарне освітлення, щоденна фільтрація, аерація, підміна п’ятої частини води в акваріумі раз в тиждень.

Годувати даніо перлинних живим (трубочником, дафніями, гамарусом), а також сухим кормом (гранулами і пластівцями).

danio_albolineatus_карповіРозведення даніо рожевого (перлинного)

До нересту жіночих і чоловічих особин відсаджують один від одного на 7-10 днів і посилено годують живим кормом. Звичайно на нерест потрібні два самці і одна самка. Даніо перлинні можуть нереститися з даніо реріо і леопардовим даніо з появою на світ безплідного потомства. Для нерестовища підходить акваріум об’ємом 30 літрів і більше, на дно якого укладають сепараторну сітку. Також в акваріум поміщають дрібнолисті рослини. Вода в акваріумі повинна бути на рівні 8-10 см, а параметри води ті ж, що при утриманні.

Рибок садять на ніч і підвищують температуру води на 2-3°С. Процес нересту починається з ранку, при включенні освітлення або появі перших променів сонця. Самка метає до 300 ікринок. Після закінчення нересту плідників відсаджують з нерестовика, прибирають рослини і сітку. Ікра розвивається 2-6 днів, ще через 3-7 доби мальки починають плавати. Годувати молодь слід спочатку інфузоріями, наупліями, коловертками, яєчним жовтком. Зростання мальків швидке. Статевої зрілості досягають в 4-6 місяців.

Danio-albolineatus_в акваріуміrybkinet.com.ua

 

1 Comment

  1. moving interstate australia

    Good post. I will be facing a few of these issues as well..|

    Reply

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *