Дельфін блакитний (Cyrtocara moorei, cyrtocara moorii)

пара риб cyrtocara moorii

Дельфін блакитний (Cyrtocara moorii) походить з африканського озера Малаві.

Ця риба виростає приблизно до 25 см і має блакитне забарвлення тіла. Відмінними рисами цієї риби є опуклий лоб і висунутий вперед рот. Ці риси і створюють схожість з дельфіном. Це цілком спокійні, мирні риби, але і достатньо сильні, щоб можна було утримувати їх з більш агресивними і, краще дрібними видами мбуна, що походять з озера Малаві. Як і всі цихліди, блакитні дельфіни територіальні. У природі вони воліють триматися групами: самець і дві-три самки. В акваріумі їх краще так і містити: один самець і не менше трьох самок. Ці риби люблять акваріуми з піщаним дном, печерами або іншими укриттями і великим відкритим простором для плавання.

Cyrtocara moorei, cyrtocara mooriiПоширення

Блакитний дельфін був описаний в 1902 році. Вони знайдені в озері Малаві, в Африці, де вони мешкають в місцях з піщаним дном.

Опис

Тіло блакитного дельфіна витягнуте і стисле з боків, на лобі є жировий наріст, рот з великими губами видається вперед. Забарвлення тіла блакитне з різною кількістю чорних плям на плавниках в залежності від місця їх походження. З віком як самці, так і самки розвивають жировий наріст на лобі. Під час сутичок їх забарвлення посилюється: стають майже чорними горло і плавники, а колір тіла стає яскраво-синім. Ці риби досягають 25 см, в акваріумах – менше.

Догляд та годування

Вони всеїдні, тому блакитні дельфіни зазвичай їдять всі види живих кормів. Перевагу варто віддавати кормам з високим вмістом білка, так що можна годувати риб шматками яловичого серця, дощовими черв’яками, креветками (живими або розмороженими).

Рекомендований шар води: Верхній, середній, нижній. Ці риби плавають у всіх шарах акваріума.

Основні параметри води:

Жорсткість(dh): 10-18°DH
Кислотність(ph): 7.2-8.8
Температура(t°): 24-26°C

рибка cyrtocara mooriiСоціальна поведінка

Вони можуть міститися в загальному акваріумі, хоча і є територіальними. Краще всього утримувати одного самця з трьома і більше самками, також можна утримувати з такими видами малавійців, які не є черезмірно агресивними. Підходять такі види, як аулонокара бенша, або аулонокара мультиколор.

Статеві відмінності

Наріст на чолі з віком розвивається як у самців, так і у самок. Найчастіше самці більші і яскравіші. Найпростіше самця від самки відрізнити за характерними вертикальними смужками, кількість яких варіюється від 4 до 7 штук, а у самки на тілі може бути пара плям замість смуг. Також у самців хвостові плавці блакитного кольору, а у самок вони покриті червонуватими крапками. З віком у самців лоб набуває жовтуватий відтінок.

пара риб cyrtocara mooriiРозведення

Риби досягають статевої зрілості у віці близько трьох років. Блакитні дельфіни, як правило, розмножуються у відсутності інших видів акваріумних риб в акваріумі. Цей вид риб виношує запліднену ікру в роті. Молоді самки виношують 15 – 25 ікринок, а дорослі можуть близько 80. Разведення цих риб схоже з іншими цихлідами, які виношують ікру в роті.

rybkinet.com.ua

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *