Хаплохроміс длиннорилй (Cyrtocara compressiceps)

хижа цихліда Dimidiochromis_compressiceps_

Хаплохроміс длиннорилий (Cyrtocara compressiceps) мешкає в озері Малаві. Тут він воліє селитися на ділянках, які є перехідними від скелястих берегів до піщаного дна. Хаплохроміс длиннорилий має довжину тіла до 25 см. Тіло за формою видовжене і досить високе. У нього дуже велика голова з величезними очима. Хаплохроміс длиннорилий – активний хижак, на що вказують його могутні щелепи.Dimidiochromis_compressiceps_акваріумна  хижа рибкаДобре виражений статевий диморфізм. Самець має добре розвинені плавці, а за розміром – крупніше самки. Основний фон забарвлення самців – сріблясто-блакитний. Уздовж тіла проходить чорна смуга. Друга чорна смуга проходить по голові і спині. Є і третя смуга, що тягнеться між першими двома. Анальний плавець має оранжеве забарвлення, по ньому розкидані жовті ікряні плями. Спинний плавець має червоно-чорну облямівку. Самки, на відміну від самців, забарвлені менш яскраво. Містять длиннорилого хаплохромиса в акваріумі об’ємом від 200 л. Параметри води в акваріумі: жорсткість 10-20°, рН 7,5-8,6, температура 25-27 °С. При утриманні особин цього виду облаштовувати укриття не потрібно, оскільки Haplochromis compressiceps – пелагічна риба. Фільтрація і аерація, а також щотижнева підміна до 30% об’єму води обов’язкові.

В якості сусідів по акваріуму підійдуть інші види з подібними вимогами до умов утримання. Але слід мати на увазі, що хаплохроміс длиннорилий – активний хижак. Дорослі особини можуть нападати на інших риб, вибиваючи і з’їдаючи їх очі, хоча деякі акваріумісти цей факт спростовують.

рибка Dimidiochromis_compressiceps_Годують длиннорилого хаплохроміса тваринними кормами: скобленним нежирним м’ясом, шматочками філе морських риб, дрібними рибками. Крім того їм дають комбіновані корми і зрідка – рослинні (чорний хліб, скручений в кульки).

Статевозрілим хаплохроміс длиннорилий стає з 12 місячного віку. Початок розмноження стимулюють рясним годуванням живою рибкою. Нерест парний, який може проходити як в загальному акваріумі, так і в окремій ємності з об’ємом не менше 100 л. Плодючість самок – до 100 ікринок. Після ікрометання самка інкубує ікру в роті 16-22 доби. Стартовий корм для молодих мальків: дрібний планктон. При необхідності можлива штучна інкубація ікри.

хижа цихліда Dimidiochromis_compressiceps_rybkinet.com.ua

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *