ЦИФОТИЛЯПИЯ ФРОНТОЗА (Cyphotilapia frontosa)

Cyphotilapia frontosa в акваріумі

У природних умовах цифотиляпия фронтоза мешкає серед скелястих берегів озера Танганьїка в Африці. Риби мають на лобі характерний жировий горб, який у самців трохи більший, ніж у самок. Тіло їх високе, сплощене з боків. Забарвлення тіла може бути від сіруватого до блакитного кольору. По боках проходять шість вертикальних смуг темного кольору, інтенсивність яких залежить від настрою риби. Перша смуга проходить через очі риби, а остання біля основи хвостового стебла. Верхня частина рота з блакитним відливом. Плавці блакитного кольору. Самці мають більш довгий спинний і анальний плавники. У природних умовах риби виростають до 30 см в довжину, в акваріумних умовах їх розмір менший і становить близько 20 сантиметрів.

рибка Cyphotilapia frontosa Риби дуже спокійні і малорухомі. Для їх утримання потрібні великі акваріуми, так для 3-4 риб необхідний акваріум об’ємом не менше 200 літрів. Акваріум повинен містити велику кількість укриттів у вигляді коренів, великих каменів і гротів. Зважаючи на те, що в природних умовах риби постійно знаходяться біля ущелин, то і в акваріумі дуже бажано зімітувати щось подібне з великих каменів. Необхідна наявність вільного плавального місця. Містити фронтоз краще у видовому акваріумі, так як по своїй натурі дані риби аж ніяк не миролюбні і полюють, особливо по ночах, на інших риб. Також, дуже часто фронтози самі стають жертвою, коли більш спритні і задиристі риби, навіть менші за розмірами, обкусують їм плавці. Все це в результаті приводить до того, що риби стають полохливими і постійно знаходяться в укриттях. В якості грунту можна застосувати великий річковий пісок або дрібний гравій.

Риби не пошкоджують акваріумних рослин. Оптимальні параметри води для утримання: температура 25-27°С, жорсткість dH 6-20°, кислотність pH 7.0-8.5. Потрібна хороша фільтрація і аерація води, а також її підміна 1/10 частини свіжої, один раз в три дні. Слід пам’ятати, що перевищення верхньої межі температури 27°С, більш ніж на 2°С, може призвести до загибелі риб.

Годувати риб можна свіжомороженою морською рибою, молюсками, равликами, креветками і кальмарами. Вони їдять також мотиль, дощових черв’яків і корми у вигляді гранул і таблеток.

Cyphotilapia frontosa в акваріуміРозведення_розмноження

Своєю статевозрілості фронтози досягають у віці 1-1,5 років.

Нерест відбувається в тому ж акваріумі, де риби постійно утримуються. Для нересту вибираються виробники виходячи із співвідношення 1 самець на 2-3 самки. Зважаючи на те, що риби дуже полохливі, акваріум в якому буде відбуватися нерест, повинен мати обсяг від 400 літрів.

Перед нерестом самець вибирає місце для ікрометання самки і всіляко закликає її опускаючи свої плавці, як би вказуючи на місце для кладки. В процесі ікрометання самка виметує від 25 до 100 досить великих ікринок. Відразу після ікрометання ікру самка бере в рот і підпливає до самця, який в цей час випускає хмару молоки. Ковтаючи її вона, таким чином, запліднює ікру. Ікра інкубується в роті самки протягом 40-50 днів. У цей період самка потроху харчується. Не слід хвилюватися, що вона з’їсть свою ікру – цього не відбувається. Після інкубаційного періоду рот самки залишають повністю сформовані мальки, які мають смугасте забарвлення, які тут же починають старанно шукати корм і харчуватися.

Годують молодь циклопами і артемией. При гарному догляді і харчуванні мальки дуже швидко ростуть і за один рік можуть вирости до 20 см в довжину.

Тривалість життя цифотиляпії фронтози в акваріумних умовах становить близько 25 років.

Cyphotilapia frontosa_3Акваріумні рибки головна

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *