Сіамський водорослеед (Crossocheilus siamensis)

Crossocheilus siamensis (водорослеїд)

Сіамський водорослеед мешкає в проточних водах Тайланда і Малайзійського півострова. Вперше був завезений в Європу в 1962 р., але став популярним лише у сімдесяті роки, коли були помічені його здібності поїдати червоні водорості. Ця риба також відома як Siamese Flying Fox і Siamese Fox. Перша аукова назва риби була Epalzeorhynchus siamensis.

рибка Crossocheilus siamensisОпис Crossocheilus siamensis

Це струнка сірувато-коричнева риба з вираженою чорною горизонтальною смугою. При оптимальних умовах свій максимальний розмір (15 см) вона досягає до двох років. Але, зазвичай, у неволі, вони ростуть повільніше і не завжди досягають цього розміру. Живуть сіамські водорослеїди до 10 років. Плавці риби прозорі або матові без червонуватого та жовтуватого блиску. Чорна смуга йде від носа до розгалуження хвостового плавця і краї її зигзагоподібні. У стані збудження чорний колір помітно блякне. Нижня частина тіла біла і срібляста, на чорному немає жодної світлої смуги, але в цілому, тіло коричневе і кожна лусочка має темну облямівку. Деякі темні облямівки лусочок видно на тлі чорної смуги. У рибки є пара тонких, спрямованих вперед вусиків, які можуть бути притиснуті уздовж щік, коли вона плаває або відпочиває. Довга чорна смуга також добре помітна у молодих особин, але її зигзагоподібні краї і темна облямівка лусочок стає явно помітна тільки тоді, коли довжина рибки досягне 5-7 см. Дорослі самки часто трохи щільніші самців, інші статеві відмінності – невідомі.

рибка акваріумна Crossocheilus-SiamensisПоведінка сіамського водорослееда

Сіамські водорослеїди активні і швидкі плавці, які краще развиваютя у зграї, але також можуть утримуватись в парах і по одній особині. Риби легко вистрибують з води, тому їх не слід утримувати в відкритих акваріумах. Сіамські водорослеїди часто ганяються один за одним, але ніколи не завдають собі шкоди в цих поєдинках. У цих риб є своєрідна особливість – положення тіла під час відпочинку: вони не лежать розпростертими на животі, а їхнє тіло підтримується хвостовими, анальними і грудними плавниками. Молоді особини іноді відпочивають на широких листках рослин, дорослі ж воліють дно або щільні низькоростущі пагони рослин, як криптокорина. Плавальний міхур риб недостатньо розвинений, тому риби можуть перебувати в середніх частинах води, тільки постійно рухаючись, в іншому випадку вони поринають на дно.

Вимоги Crossocheilus siamensis

Сіамські водорослеїди не вимогливі. Бажана температура утримування – 24-26°C. Показник pH може бути від 5.5 до 8.0, але значення 6.5-7.0 більш бажані. Жорсткість води менше 30 dH. Вода повинна бути чиста і багата киснем, оскільки риби ром з чистих проточних водойм. Сіамські водорослееди, в основному, харчуються водоростями, в тому числі і червоними, а також усіма іншими видами живого і штучного корму. Вони дуже рідко завдають шкоди вищим акваріумним рослинам, якщо отримують достатню кількість рослинної їжі. Риби також їдять водорості, коли дорослішають, але починають віддавати перевагу штучним пластівчастим кормам. Мінімальний розмір акваріума для пари Сіамських водорослеїдів – 100 л. Він повинен бути як можна довший і мати велику кількість живих рослин.

Crossocheilus siamensis (водорослеїд)Сумісність

Цей вид риб не агресивний, і може утримуватись в досить великих загальних акваріумах. Активність цих риб знижує стрес у деяких видів риб, як наприклад, у карликових цихлід і спонукає їх до розмноження. Сіамських водорослеїдів не слід утримувати з двоколірним лабео, якщо акваріум не великий і не зарослий, тому що цей вид агресивний до собі подібних.

Розведення/розмноження сіамських водорослеїдів

На жаль, САЕ в неволі не розмножується. У природі ці рибки перед нерестом проходять сезонні міграції, тому в акваріумі розмноження водорослеїда сіамського без використання гормонів неможливо. Сьогодні всіх рибок ввозять до нас з Південно-Східної Азії.

Акваріумні рибки головна

 

 

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *