Кренухус тюлевий (Crenuchus spilurus)

Crenuchus_spilurus_акваріум

Місце природного мешкання Кренухус тюлевий (Crenuchus spilurus): Венесуела, Гайана, Суринам, французька Гайана, Перу, Бразилія, Колумбія; в басейні pp. Амазонки і Оріноко, а також в річках на узбережжя Гайани.

рибка Crenuchus spilurusЦя красива і приваблива риба, на жаль, імпортується вкрай рідко. Вперше була завезена в 1912 році. Довжина: приблизно 7 см. Самці Crenuchus spilurus більші, з парусовидними, барвистими плавниками – спинним і анальним; самки дрібніші, з безбарвними, більш короткими плавниками.

Кренухуси годяться лише для видових акваріумів. Краще всього тримати групу з 2 самців і 4 самок, а разом з ними кілька панцерних сомиків. Акваріум довжиною від 60 см. Потребує м’яку, чисту воду, по можливості вільну від нітратів і приглушене освітлення. В акваріумі має бути дно з дрібного піску, рясна рослинність і багато печер, де можуть ховатися полохливі риби. Параметри води: Вода повинна бути середньої жорсткості (10-20dGH), температурний діапазон 23-27°C.

Для статевозрілих самців характерна територіальна поведінка. Заволодівши ділянкою діаметром 20-30 см, в центрі якого знаходиться надійне укриття (грот, половинка кокосової шкаралупи або відповідний корч), вони проганяють інших самців свого виду, а в період розмноження не терплять на своїй ділянці взагалі ніяких сторонніх риб.

молодий crenuchus_spilurus Стимулювати нерест можна зниженням жорсткості води до 2-5 dGH в шлюбну пору самці плавають, широко розчепіривши плавці, і захищають свої маленькі володіння. Спостерігати за цим досить важко, так як нерестящі пари вибирають найбільш тісні укриття – щілини між каменями, вузькі гроти, де і відкладають ікру. Як і багато нерестящихся в гротах цихліди, кренухи метають ікру, повертаючись на бік або на спину.

Червонуваті досить великі ікринки діаметром 2-2,5 мм міцно приклеюються до субстрату. Кладка складається з 40-70 ікринок. Доглядаючи за ікрою, самець обмахує її плавниками. Вилупивші ембріони мають великий жовтковий мішок і ще два-три дні утримуються на стінках печерки. Рухом плавців самець вимиває відокремившихся від субстрату личинки з укриття. На цьому його турботи про потомство закінчуються. Хоча для подальшого виживання молоді можливо має значення те, що самець продовжує захищати нерестову ділянку. Після прокльовування ікринок мальків поміщають в окрему ємність з такою ж водою. Мальки через 6 днів починають їсти науплії артемії.

Crenuchus_spilurus_акваріумЗовнішній вигляд молоді С. spilurus з часом зазнає справжнього метаморфозу. Найпомітніше змінюється форма голови. Поки довжина риби не перевищує 2,5 см, голова залишається закругленою, а рот – порівняно невеликим і мальки нагадують молодь коропових риб. Характерна для дорослих особин голова з дещо скошеним ротом і товстими губами формується пізніше. Приблизно через сім днів після вилуплення (при температурі 25-27°С личинки починають активно плавати. Оскільки вони досить великі, то стартовим кормом для них можуть бути відціджені дрібні босмини або науплії циклопів і артемії.

Корм: для хижаків; морожений або живий. Слідкувати за прийомом корму.

Акваріумні рибки головна

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *