Коридорас Штерба (Corydoras sterbai) утримання, розведення

група риб Corydoras sterbai

Коридорас Штерба (Corydoras sterbai) це один з багатьох сомиків в роді коридорасів, але дуже популярний через своє строкате забарвлення. Це дуже не прихотлива, зграєва рибка яка добре підійде для загальних акваріумів, але потребує просторе дно. Corydoras sterbai

Як і всі коридораси, Штерба активний і грайливий, за зграйкою цікаво спостерігати. А строкате забарвлення і помаранчева окантовка плавників виділяють його із схожих в роді видів. Мешкає коридорас Штерба в Бразилії і Болівії, в басейні річки Ріо Гуапоре і Мато Гроссо. Зустрічається як в річках так і в струмках, притоках, невеликих ставках і затоплених лісах в басейні річки.

Зовнішній вигляд коридораса Штерба

Дорослі сомики ростуть до 6-6.5 см, молодь поступає в продаж приблизно в 3 см. У сомика оригінальне забарвлення – темне тіло покрите безліччю невеликих білих точок, яких особливо багато біля хвостового плавця. Так само на краях грудних та черевних плавців розвивається помаранчева окантовка. Періон життя близько 3-4 років.

Годування

В акваріумі сомик їсть різноманітні корми, як штучні, так і живі. Пластівці або гранули цілком його задовольнять, головне що б вони падали на дно. Так само їдять вони і заморожені або живі корми, але годувати ними потрібно не часто, так як рясна білкова їжа погано позначається на роботі шлунково-кишкового тракту сомика.
Ще однією проблемою можуть стати інші риби, особливо такі швидкі як неонова радужниця, даніо реріо або тетри. Справа в тому, що вони активно поїдають корми, так що на дно часто не потрапляє нічого. Важливо при годуванні стежити щоб до самих сомиків доходила частину корму, або додатково годувати їх тонучими кормами при вимкненому світлі.

рибка Corydoras sterbaiУтримування коридораса Штерба

Цей вид ще не дуже поширений у нас, але стрімко набирає популярність. Його забарвлення і розміри дуже схожі на інший вид – Corydoras haraldschultzi, але у C. sterbai темна голова з світлими плямами, а у haraldschultzi бліда голова з темними плямами. Втім, зараз будь-яка можлива плутанина з-за того що найчастіше риб привозять з далека.
Для утримання акваріумного сомика Штерба потрібен акваріум з великою кількістю рослин, корчів, і відкритими ділянками дна. Так як утримувати їх потрібно в зграї, від 6 особин, акваріум потрібен досить просторий, від 150 літрів. До того ж його довжина повинна бути близько 70 см, так як сомики активні і площа дна відіграє велике значення. Більшу частину часу вони проводять риючись у ґрунті і вишукуючи корм. Так що бажано що б грунт був з дрібною фракцією, пісок або гравій.
Коридораси Штерба досить чутливі до параметрів води не переносять сіль, хімію і лікарські препарати. Ознаками стресу є бажання рибки забратися вище, на лист рослини біля поверхні води, і часте дихання. При такій поведінці потрібно замінити частину води, просифонити дно і промити фільтр. Втім, якщо підміни води, сифонка дна будуть регулярними, то з сомиками не буде проблем, головне не доводити до крайнощів.
Всі коридораси періодично піднімаються до поверхні що б проковтнути повітря, це нормальна поведінка і воно не повинно вас лякати.
Переносити в новий акваріум треба обережно, бажано рибок акліматизувати. Рекомендовані параметри для утримання: температура 24 -26 градусів, pH: 6.5-7.6

Статеві відмінності corydoras sterbai

Відрізнити самку від самця у коридорасів Штреба досить просто. Самці значно менші, і більш витончені, особливо як що дивитися зверху. Самки ж більш повні, більш великі і з округлим животом.

Сумісність

Як і всі коридораси, вони живуть в групах, мінімум від 6 особин рекомендується містити в акваріумі. У природі вони живуть у зграях налічують від кількох десятків, до кількох сотень риб.
Відмінно підходять для загальних акваріумів, взагалі нікого не чіпають. А ось їх можуть зачіпати, так що уникайте утримування з територіальними рибами які живуть на дні, наприклад цихлід. Тим більше що у Штреба є шипи, які можуть вбити хижака який намагається проковтнути рибу.

пара риб Corydoras sterbaiРозведення/розмноження коридораса Штерба

Коридорасів розводити досить просто. Для стимуляції нересту батьків рясно годують живим кормом. Готова до нересту самка кругліє на очах від ікри. Потім виробників пересаджують в нерестовик з теплою водою (близько 27С), а через деякий час роблять рясну підміну на більш свіжу і прохолодну воду. Це нагадує початок сезону дощів в природі, і звичайно через кілька годин починається нерест.

Акваріумні рибки головна

 

 

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *