Сомик-пигмей (corydoras pygmaeus)

Corydoras pygmaeus_rybkinet

Ареал сомика-пигмея – Corydoras pygmaeus (Knaask, 1966) – обмежений дрібними притоками р. Мадейри (Бразилія, Парагвай). Цей сомик повністю виправдовує свою назву, його розміри не перевищують 3 см у самок, 2.5 см – самців. corydora_pygmaeus

Колір сіруватий, уздовж тіла проходить тонка чорна смужка шириною 1.5-2.0 мм, в основі лопаті хвостового плавця є невелика чорна цятка. Всі плавці прозорі сіруватих тонів. Сомика-пигмея краще всього утримувати окремо або в загальному акваріумі з дрібними, не більше 4 см, видами американських тетр.

рибка Corydoras pygmaeusЯкщо сомиків утримувати окремо, то після чергової зміни води обов’язково починаються шлюбні ігри, які відбуваються в товщі води. Дрібні ікринки (розміром близько 1 мм в діаметрі) приклеюються самками на різні предмети майже біля самої поверхні води. Температура для розвитку ікри і вирощування мальків повинна бути не нижче 24°C. При більш низькій температурі розвиток значно знижується і збільшується відхід ікри. Личинки дуже дрібні, і тому стартовим кормом служать різні види коловерток або науплии циклопів і диаптомусов. Плодючість самок не перевищує 30-40 ікринок за нерест. Статевозрілими сомики-пігмеї стають в 6-8 місяців. Самці коридорасів дозрівають раніше самок на 2-3 місяців. Цей факт необхідно враховувати, використовуючи молодих виробників, отриманих від одного виводку, при посадці їх на нерест.

Corydoras pygmaeus_rybkinetАкваріумні рибки

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *