Крапчастий Сомик (Corydoras paleatus)

сомик corydoras_paleatus

В природі Коридорас крапчастий мешкає в Південній Америці (Південно-Східна Бразилія, Парагвай і Уругвай). Ця риба віддає перевагу водоймам з густою рослинністю. Акваріумістам відома більше ста років. Corydoras paleatus

Зовнішній вигляд

У коридораса крапчатого тіло невеликого розміру з опуклою спинкою, вкрите панциром, що складається з двох рядів кісткових пластин, розташованих з боків тіла (як черепиця). Цей панцир потрібен сомикам для захисту від ворогів, але при цьому робить його неповоротким. Трапляється, що сомик запливає у вузьку щілину і, не в силах з неї вибратися, гине. Цю обставину потрібно враховувати при декоруванні акваріума. Рот у нього нижній. На верхній губі розташовані дві пари чутливих вусів, які є додатковими органами дотику і смаку і допомагають знаходити їжу і переміщатися навіть у повній темряві. Спинний плавець високий. Тіло має сіро-оливкове забарвлення з численними темними плямами. Рожеве черевце з золотистим відливом. Виведена альбіносна форма. Самці менші і стрункіші самок, забарвлення блідіше, плям на тілі менше, спинний плавець високий і загострений на кінці. У самок спинний плавець короткий і закруглений. У довжину самець виростає до 4-6 см, а самки – до 7 см. Тривалість життя в акваріумі 8-10 років.

Умови утримання corydoras paleatus

Коридорас крапчастий – невибаглива миролюбна донна рибка. Утримувати можна в загальному акваріумі (з розрахунку 10 л на одну особину) з різними миролюбними акваріумними рибками. Краще тримати невелику зграйку (не менше 6 рибок). Не любить яскраве світло, віддає перевагу тінистим місцям, утворені листям рослин, гротами і камінням. Для цих цілей в акваріумі обов’язково повинні бути присутніми укриття (гроти, корчі, великі камені) і зарості акваріумних рослин, бажано широколистяних, що створюють тінь, розсаджені уздовж бічних і задніх стінок акваріума.

рибка corydoras paleatus В якості грунту краще використовувати обкатаний річковий пісок або дрібний гравій, насипані товстим шаром (в ньому сом любить ритися в пошуках їжі). Активність проявляє з настанням сутінків, вдень любить ховатися в укриттях. Так як ця рибка може дихати атмосферним повітрям, необхідно залишати вільний доступ до поверхні води. Оптимальні параметри води для утримання: жорсткість до 20°, рН 6.0-7.5, температура 20 – 25°С. Переносить зниження температури до 15 – 18 °С, не гине при 3 °С і може вижити навіть вмерзнув в лід. Потрібні аерація, фільтрація і щотижнева підміна води до 30 % від об’єму акваріума. Харчується сухим, живим (трубочник, мотиль, коретра) і рослинним кормом. Допомагає чистити акваріум, підбираючи залишки їжі, не з’їденої іншими рибками. Їжу в основному збирає з дна, але також піднімається до поверхні води і заковтувати плаваючий корм з гучним плямканням.

Розведення _ розмноження сомика крапчастого

Розводити сомиків можна в загальному акваріумі, але краще в окремому нерестовику об’ємом близько 8-10 л на гніздо при співвідношенні: одна самка і два самці. Перед нерестом виробників розсаджують і рясно годують. Вода для нересту використовується дуже свіжа, з жорсткістю нижче 15°, активною реакцією середовища від слабо-кислої до нейтральної і температурою 20-22°C. Субстратом зазвичай служать стінки нерестовика, що дозволяє контролювати розвиток ембріонів. Після посадки виробників в акваріум нерест починається через декілька годин, але іноді розтягується на 2-3 дні. Плодючість великих самок досягає 200 ікринок (їх розмір близько 3мм). Розвиваються ембріони в залежності від температури від 3 до 5 діб.

сомик corydoras_paleatusБажано через добу після нересту, коли будуть виловлені виробники, підняти температуру на 2-3°C. Оболонка не заплідненої ікри через 6-8 год біліє, а у живої зберігає свою прозорість. Личинки великі і можуть одразу після викльову починати харчуватися. Краще протягом першого тижня використовувати науплії артемії саліни, а потім – трубочник.

Самок через 5-8 діб можна посадити на нерест, краще з іншими самцями. Статевої зрілості крапчасті сомики досягають у віці від 6 до 8 місяців. Нерестовий період у них може розтягуватися на 2-3 місяці, після чого їм необхідний відпочинок.

Акваріумні рибки

 

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *