Коридорас Адольфа, оранжевотеменний сомик (Corydoras adolfoi)

рибка corydoras_adolfoi

Інші назви: Corydoras adolfoi Burgess, Adolfo’s Cory, Оранжевотеменний сомик, Adolf’s catfish, Коридорас Адольфа.
Походження: Південна Америка: система річки Ріо-Негро в Бразилії..
Розмір: до 5 см.
Температура: 23-26 °C.
Параметри води: рн 6-8, 2-18 ° dH.
Поведінка: мирні, стайні.
Додаткова інформація: займають нижній, придонний рівень акваріума.
Складність утримування: легка.

рибка corydoras_adolfoiОПИС

Невеликий і дуже симпатичний сомик. Названий на честь колекціонера Адольфа Шварца. Відмінні особливості: яскраво помаранчева «шапочка» і чорна смуга на спині.

СУСІДИ І ПОВЕДІНКА КОРИДОРАСА АДОЛЬФА

Поведінка доброзичлива, стайна. Обов’язково зберігайте їх у стайці з 6-8 і більше особин. В якості сусідів їм підійдуть будь-які мирні рибки зі схожими умовами проживання і не занадто сильно перевищують їх в розмірі. Так як вони самі яскраві, вони будуть виглядати ще більш яскравими якщо тримати їх з темно забарвленими рибками: наприклад чорними неонами або тетрою чорний фантом. Великі косяки дрібних рибок в середніх рівнях води будуть акцентувати увагу на коридорасах адольфа.

УМОВИ УТРИМАННЯ Corydoras adolfi

Для них бажана злегка м’яка «чорна» вода. Чорною водою називають воду з високим вмістом гумінових кислот. Вона утворюється при розкладанні корчів та опалого листя дерев, опале листя зімітувати проблематично, а от покласти у воду коряжку зовсім не складно. Така вода дуже добре охороняє від паразитарних захворювань.

Грунт повинен бути або дрібний кам’янистий, або піщаний, бажано темний. Обов’язково влаштувати велику кількість укриттів: пучки рослин, корчі, гроти, перевернуті миски, горщики. Обов’язково перевірте, чи немає у декорацій гострих кутів, здатних поранити цікавих сомиків.

Corydoras-adolfoi в акваріуміХАРЧУВАННЯ Corydoras adolfoi

Як і для всіх коридорасів, їм підійдуть потопаючі гранули або таблетки для сомів, а також не забувайте їх підгодовувати живим кормом, наприклад, мотилем або трубочником.

РОЗВЕДЕННЯ Corydoras adolfoi

Нерест у коридорасів груповий. Самці спочатку активно ганяють самку, потім вона підпливає до одного з самців і набирає в рот його молочка. В цей же час у самки зсуваються черевні плавники і в утворений мішечок відкладається кілька ікринок. З ікринками у плавцях і молочком у роті самка підпливає до місця, яке їй сподобається для нересту.

Вибравши відповідне місце, в акваріумі це найчастіше скло, самка змащує його молочком і клеїть на це місце ікринки. За один раз відкладається 5-6 ікринок. Потім все повторюється знову. Завдяки такому способу відсоток запліднених ікринок дуже великий.

Після відкладання ікринок коридораси не проявляють ніякої турботи про потомство, а іноді самці поїдають ікру, тому коридорасів або видаляють з нерестовика, або кидають їм шматочок свіжого трубочника.

Акваріумні рибки

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *