Copadichromis borleyi «Kadango» Копадихромис каданго | rybkiNET

Copadichromis borleyi «Kadango» Копадихромис каданго

акваріумна рибка Copadichromis_borleyi

Середній розмір дорослих самців 15-17 см. Самки трохи менші. У дорослого самця голова синього кольору, тіло червоного кольору, а спинний і черевний плавці сині з білою облямівкою. Самці видової групи Copadichromis borleyi відрізняються від інших представників Copadichromis видовженими черевними плавниками. Самки і підлітки мають сіро-металеве забарвлення тіла з помаранчевими або жовтими плавцями.

Copadichromis borleyiПараметри води

Жорсткість dGH 10-20°, рН 7,5-8,5, температура 24-26°С. Постійно працюючий фільтр і потужна аерація води обов’язкові. Щотижнева підміна 15% обсягу води.

Утримування  Copadichromis borleyi в акваріумі

Copadichromis borleyi належить до групи Утака. В озері Малаві мешкають на глибинах 5-20 метрів, самки і молодь формуються в зграї, плаваючи і харчуючись у відкритій воді недалеко від великих валунів, самці ж охороняють нерестові угіддя на самих валунах. Мінімальний об’єм акваріума 200 л. на невелику групу. Оптимальні умови: акваріум від 400 л. с будівлями з каменів-валунів, необхідні великі ділянки для плавання з відкритою водою, укриття для самок обов’язкові. Оптимальне співвідношення кількості особин у групі — 2 самця, 5-6 самок. Мої копадихромиси каданго жили в 400 літрах, були неагресивні і трохи полохливі. У всякому разі, при переляку вони в останніх рядах залишали укриття. Несильна агресія, у самців, була помічена під час нересту.
Copadichromis borleyi можна утримувати з іншими мирними цихлідами озера Малаві, наприклад, Aulonocara, Nyassachromis.

Годування Copadichromis borleyi

В озері, копадихромис каданго харчується планктоном у відкритій воді. В акваріумі необхідно дотримуватися такого раціону харчування: рачок артемія, циклоп, дафнія, креветки, переважно харчування дрібними ракоподібними, якісні сухі корми.

рибка Copadichromis borleyi  Розведення _ розмноження Copadichromis borleyi

Статевозрілими копадихромис каданго стають у віці 10-14 місяців.

Нереститися риби можуть як в загальному, так і спеціально підготовленому для цих цілей нерестовому акваріумі обсяг якого повинен бути не менш 100 л. Нерест стимулюють поступовим зниженням температури води до 23-24°С на 2-3 дні, а потім плавно піднявши її до 28°С і при цьому підмінивши ¼ частину акваріумної води свіжою. Також дуже добре результат дає додавання у воду живого пилу, що є природним стимулятором нересту.
У переднерестовий період самець стає дуже агресивним і відганяє всіх риб від передбачуваного місця кладки. Слід сказати, що в даних риб не утворюються постійні пари, вони створюються тільки на час нересту. В процесі ікрометання самка метає ікру на великий плоский камінь або в заздалегідь підготовлену самцем ямку в грунті. Продуктивність однієї самки 50-70 ікринок. Після запліднення ікри самцем, самка збирає її до себе в рот і ховається в укриття. Ікра інкубується в роті самки на протязі 3-х тижнів, після чого мальки вперше залишають її рот, але при цьому постійно знаходяться біля самки, запливаючи назад до неї в рот при найменшій небезпеці.

У перші дні життя мальків годують живим пилом, артемией і дрібними циклопами.

Тривалість життя копадихромис каданго в акваріумних умовах становить близько 10 років.

акваріумна рибка Copadichromis_borleyiАкваріумні рибки

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(C) 2013-2018 RYBKINET