Кладофора куляста (Cladophora aegagropila)

кладофора куляста_3

Кладофора куляста (Cladophora aegagropila) відноситься до сімейства кладофорових (Cladophoraceae). Широкий ареал виду охоплює помірну зону Європи і Азії. Рослина живе в чистих річках і озерах на глибині до 30 м.

кладофора куляста_1 кладофора куляста_2кладофора куляста_3Опис

Колонія кладофори являє собою пухнасту темно-зелену кульку діаметром до 12 см в умовах акваріума і до 20 см — в природі. Зростання дуже повільне, періоду спокою немає. Тіло водорості складається з тонких розгалужених ниток. Колонія наростає радіально, з часом клітини, розташовані в центрі, відмирають, і куля стає порожнистою.

Рекомендації по догляду

Умови для утримання: жорсткість води (GH) — 6-10° dH; кислотність — рн 6,5−7,0; температура води — 18-22 °С, але переносить короткочасне підвищення температури до 26 °С. Потреба у світлі: середня, штучне досвічення не обов’язкове. Тривалість світлового дня: 10-12 год. Обсяг акваріума: будь-який, рослина вимоглива до чистоти води. Куля зазвичай залишають вільно плавати, але можна закріпити її на дні, прив’язавши до камінчика або декорації. Розмножується кладофора вегетативним методом. Колонія кладофори (шарик), в процесі росту розпадається на окремі частинки, з яких утворюються нові колонії.

Водні умови:

  • Температура 18-22°С
  • Значення рН — 6.5–7.0
  • Жорсткість води — 6-10°dH
  • Рівень освітленості — середній

Акваріумні рослини

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *