Цихлазома Сальвини (Cichlasoma salvini)

Cichlasoma salvini

Населяють східну частину Центральної Америки від р. Веракрус (Мексика) до р. Пуерто-Барріос (Гватемала). Тримаються в дрібних водоймах зі стоячою водою і у великих річках у їх берегів.

Cichlasoma salviniЦихлазоми Сальвінії є представником сімейства цихлід. Має трохи витягнуте, помірно високе, сплющене з боків тіло. Забарвлення темно-зелена або жовто-коричнева. Від губ через око до темної плями у верхній половині підстави хвоста проходить нечітка темна смуга, дугою обвідна темна пляма, що розташована по середині тулуба. Якщо дивитися на рибку в анфас, то в очі впадає смужка, що йде від початку спинного плавця дугою до чола, охоплюючи при цьому темні пляма на потилиці. Слідом за нею у верхній частині тіла йде ще одна смуга. На зябрових кришках і нижньої частини тіла штрихи і плями зелено-блакитного кольору. Спинний плавець зелено-блакитного кольору з червоним кантом, кінець його витягнутий і пофарбований у глинисто-жовтий колір. Хвостовий та анальний плавці глинисто-жовті біля основи, а до зовні червоного кольору. Грудні плавці світло-блакитного кольору з чорними променями. Самець більш інтенсивно забарвлений, плавники його сильніше витягнуті. У самки в середині спинного плавця і в нижній частині зябрової кришки по чорній плямі. Довжина самки 13 см, самця – до 16 див.

Утримування цихлазоми Сальвини

Цихлазоми Сальвінії територіальні, рибки утворюють пари з групи риб у молодому віці. Воліють триматися в нижньому і середньому шарах води. Люблять рити грунт, досить миролюбні, але в період нересту стають агресивними. Для пари риб потрібний акваріум обємом 250 літрів і більше. У ньому потрібна достатня кількість укриттів з корчів, каменів, керамічних горщиків і печер. Камені можна розташовувати горизонтально, похило і вертикально, в останньому випадку відбувається поділ територій. Рослини повинні бути плаваючі і крупнолисті, з потужною кореневою системою, в горщиках або добре укріплені в грунті камінням. Місця, де ростуть рослини, повинні бути добре освітлені. Фільтрація і аерація в акваріумі обов’язкові. Годувати рибок потрібно живим кормом, також рослинним і замінниками.

цихлазома сальвініРозведення _ розмноження цихлазоми Сальвини

Нерест цихлазом Сальвінії може статися і в звичайному, і в нерестовому акваріумі, субстратом в якому будуть плоскі камені, стінки печер і керамічних горщиків. Стимулювати нерест слід підвищенням температури на 1-2° C і підміною води в акваріумі до двох обсягів протягом двох тижнів. Ікра розвивається на субстраті 2-6 днів, а личинки самець і самка переносять у заздалегідь вириті ямки. Через 3-7 днів мальки зможуть плавати, а в цей час батьки їх охороняють. Годувати рибок потрібно живим пилом, наупліями циклопа, нематодами.

Статева зрілість у цихлазоми Сальвини настає в 10-12 місяців.

Акваріумні рибки

 

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *