Цихлазома чорнополосая (Cichlasoma nigrofasciatum) утримання, розведення

фото Cichlasoma nigrofasciatum

Чорнополоса цихлазома – Amatitlania nigrofasciata (синоніми – Cryptoheros nigrofasciatus, Cichlasoma nigrofasciatus). Це одна з найбільш поширених і невибагливих цихлід.

рибка Cichlasoma nigrofasciatum Зворушлива турбота про потомство пари дуже цікава для спостереження. Однак слід враховувати, що цей вид агресивний по відношенню до інших риб, тому в невеликих обсягах пара вимагає окремого утримування.

Поширення

Центральна Америка: Гватемала, Панама, Коста-Ріка, Нікарагуа, Гондурас. Риби, що потрапили з акваріумів в місцеві водойми, утворили стійкі популяції в Австралії і Північній Америці. Риби воліють повільнотекучі річки і канали, що зустрічаються в ставках і озерах.

Опис

Розмір від 8 до 15 см. На тілі 8-9 вертикальних темних смуг, інтенсивність їх забарвлення може змінюватися. Часто зустрічається ксанторна форма («Фламінго») – рожево-жовтого кольору, з темними очами. Виведена і короткотіла (дискова) форма.

Годування/види корму: Приймають будь-які види живого, замороженого та сухого корму.

Параметри води: температура 22-28С, кислотність (рН) 5,8 -8,0,
жорсткість (dH) 2-20

фото Cichlasoma nigrofasciatumУмови утримання чорнополосої цихлазоми

Чорнополосі цихлазоми дуже невибагливі. Для сформованої пари риб досить акваріума об’ємом від 60 літрів. В акваріумах більше 150 літрів можна поєднувати чорнополосих цихлазом з іншими пропорційними рибами. Акваріум повинен бути декорований корчами. В якості грунту використовують грубий пісок. Ці цихлазоми – невтомні копачі і часто, особливо в період розмноження, змінюють рельєф дна по своєму смаку. Тому й рослини повинні мати потужну кореневу систему і жорсткі листя, інакше вони будуть вирвані.

Соціальна поведінка

В невеликих акваріумах рекомендується парне утримування. В період нересту цей вид дуже агресивний. Тому навіть у великих акваріумах в якості сусідів необхідно підбирати міцних розмірних риб-великих сомів, інших американських цихлід.

Статеві відмінності

Самець набагато крупніше самки, анальний та спинний плавці витягнуті на кінцях. У самки більшою чи меншою мірою виражена помаранчеве забарвлення у вигляді невеликих плям в районі черевця і спинного плавця. У самок ксанторної форми черевце і боки пофарбовані в оранжево-жовтий колір.

cryptoheros_nigrofasciatus_3Розведення/розмноження чорнополосої цихлазоми в акваріумі

На нерест риби йдуть дуже легко. В якості субстрату для ікри вибирають гладку поверхню каменю, глиняного горщика і т. п. У кладці до 300 ікринок. Вилупившихся мальків самка переносить у яму, викопану в грунті. Про ікру і мальків піклуються обоє батьків. Мальки невибагливі, ростуть швидко. Годувати їх слід наупліями артемії, подрібненим сухим кормом. Пара чорнополосих цихлазом дуже ретельно дбає про потомство, і навіть в загальних акваріумах мальки можуть зростати, незважаючи на наявність сусідів.

Акваріумні рибки головна

 

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *