Хромафиосемион двухполосий (Chromaphyosemion bitaeniatum)

афиосемион двухполосий

Ареал проживання: невеликі водойми саван і лісів берегової смуги Камеруну, Нігерії, Гвінеї і Того (Західна Африка). Не сезонний вид.

Тіло видовжене, передня частина якого до хвостового стебла звужується з боків. Рот верхній, лоб злегка сплощений. Основне забарвлення від зеленого й жовтого до фіолетового і червоного. Уздовж боків проходять дві смуги. Забарвлення, малюнок і форма плавників варіюються залежно від місця та умов проживання.

Плавці самців сильно подовжені, хвостовий у вигляді ліри, жовтуватий, його нижній край – помаранчевий, спинний плавець оранжевий з чорними крапками. Самки блідніші, теж мають смуги на тілі, плавниками округлі.

Довжина рибки близько 5 см. Тривалість життя до 2.5 років.

хромафиосемион двухполосийУТРИМАННЯ CHROMAPHYOSEMION BITAENIATUM

Тримається Афиосемион двухполосий у верхньому і середньому шарах води, вважаючи за краще освітлені місця. Це мирна, зграєва рибка. В загальному акваріумі хромафиосемиони двухполосі стають полохливими, постійно ховаються в укриттях, відмовляються від корму, їх забарвлення стає тьмяним.
Для утримання зграйки двухполосого хромафиосемиона необхідний акваріум об’ємом від 50-60 л. Рівень води від 25 см. Зверху акваріум необхідно щільно накрити кришкою, так як рибки можуть вистрибнути. Необхідні різні укриття і зарості рослин уздовж задньої і бічних стінок, а так само плаваючі рослини. В акваріумі обов’язково має бути місце для плавання, вільна від рослинності. В якості грунту використовують дрібний темний пісок, змішаний з вивареною торф’яною крихтою. Щодня протягом двох годин корисно сонячне освітлення. Потужність штучних освітлювачів від 0.4 до 0.5 Вт на літр.

Необхідна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 25 % об’єму води. Підміну роблять поступово, оскільки різка зміна параметрів води може призвести до шоку та загибелі афиосемионів.

Годування: живий корм (мотиль, коретра, трубочник, дощові червяки), можна нежирну яловичину, філе морських риб. Рачків (дафнія, циклоп) та замінники беруть не всі риби. Один раз в тиждень бажано влаштовувати розвантажувальний день.

афиосемион двухполосийРОЗВЕДЕННЯ_РОЗМНОЖЕННЯ Chromaphyosemiona bitaeniatum

Для розведення двухполосого афиосемиона необхідний нерестовик об’ємом від 5 л. Субстратом для нересту двухполосих хромафиосемионів служать дрібнолисті рослини, які обов’язково повинні бути присутніми в нерестовику.

Перед нерестом виробників розсаджують на один-два тижні в окремі акваріуми, різноманітно годують. Нерест групи риб може відбуватися у воді dH до 8°, рН 6.0-6.5 при температурі вночі 20°С та вдень 24°С.

Процес нересту досить розтягнутий у часі. Інкубаційний період триває досить довго і становить близько 18-21 доби. Плодючість самок становить близько 250 ікринок. Ікринки безбарвно-прозорі. Пізніше ікринки стають жовтуватими. Необхідно перевіряти ікру і видаляти побілілі або уражену грибком.

Стартовим кормом для мальків служить “живий пил”, інфузорії, науплии артемії і циклопа. Мальки ростуть швидко, у 4-5 міс мальки виростають до 4-5 см.

Статева зрілість настає у 9-12 місяців.

Акваріумні рибки

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *