Індійська папороть або Цератоптерис василистниковидний, Ceratopteris thalictroides

Цератоптерис василистниковидний_3

Індійська папороть або Цератоптерис василистниковидний, наукове найменування Ceratopteris thalictroides, широко поширений по всьому світу в тропічному поясі. Росте на сильно заболочених ділянках річок, ставків і інших водойм з повільною течією. Ростуть на поверхні води у вигляді густих скупчень, а також прикріплюючись до різних об’єктів — потонувших дерев, корчів і т. д.

Цератоптерис василистниковидний_1Цератоптерис василистниковидний_2Цератоптерис василистниковидний_3Завдяки своїй універсальності, в акваріумі можна використовувати як плаваючу рослину, так і вкорінювати. Однак в останньому випадку слід бути уважним, папороть не можна глибоко занурювати в грунт, коріння повинні розташовуватися близько до поверхні, наприклад, вони можуть бути придавлені кількома камінчиками або акуратно притиснуті елементами інтер’єру (штучні корчі, гроти, затонулі кораблі замки і т. д.).
Індійська папороть відрізняється високою швидкістю росту і великими розмірами, досягає 50 см. у висоту, при цьому верхні частини починають стелиться по поверхні води, а якщо він плаває, то здатен покрити всю площу. Періодично рослину слід обрізати, обережно відокремлюючи листки від підстави. Розмножується Цератоптерис василистниковидний дочірніми рослинами, які утворються на листкахі старої рослини. Ці відростки можна вкорінювати в грунт або залишити плавати наповерні води.

Водні умови:

  • Температура — 22-25°С
  • Значення рН 6.0–7.5 (від кислої до нейтральної)
  • Жорсткість води — 2-6°dH
  • Рівень освітленості — середній

Акваріумні рослини

 

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *