Цератоптерис рогатий (Ceratopteris cornuta) | rybkiNET

Цератоптерис рогатий (Ceratopteris cornuta)

Ceratopteris-cornuta

Папороть цератоптерис рогатий (Ceratopteris cornuta), або рогатий мох, — рослина з сімейства птерисових (Pteridaceae). Живе у вологих місцях, в стоячих і повільнотекущих прісноводних водоймах Африки, Мадагаскару, Близького Сходу, Південно-Східної Азії і Північній Австралії.

Опис

Зростає швидко протягом усього року, висота рослини при хороших умовах досягає 40-50 см. Кореневище повзуче, стебло укорочене. Вайі світло-зелені черешкові, яйцевидні в контурі, молоді — цілокраї і виїмчасті, старі — перисто розсічені, до 27 см завдовжки та 20 см завширшки. Підводводна форма не спороносить.

Ceratopteris-cornuta_2

Цератоптерис рогатий_2

Ceratopteris-cornuta_1

Цератоптерис рогатий

Ceratopteris-cornuta

Цератоптерис рогатий_1

Рекомендації по догляду

Умови для утримання цератоптериса рогатого: жорсткість води (GH) — 4-18° dH; кислотність — pH 5,4–8,0; температура води — 20-28°С. Потреба у світлі: висока, краще розсіяне світло. Тривалість світлового дня 12-14 год. Обсяг акваріума: від 60 л, воду можна не підміняти. Ця папороть може плавати в товщі води або вкорінюватися у грунті. Утримувати найкраще в акваріумах з щільно накритим склом і невеликою щілиною для вентиляції. Такі умови з підвищеною вологістю добре впливають на рослини, що плавають на поверхні води. Розмноження: в умовах акваріума — дочірніми рослинами, що утворюються по краях листя. В природі, папороть цератоптерис розмножується спорами.

Акваріумні рослини

 

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(C) 2013-2018 RYBKINET