Сомик золотистий (Corydoras aeneus) утримання, розведення

Corydoras_zolotoy_aeneus

Золотистий сомик або бронзовий сомик (Corydoras aeneus) це невелика і красива рибка, яка як і багато сомиків походить з роду коридорасів. Належать вони до сімейства панцирних сомів – callichthyidae, і їх тіло вкрите захисними кістяними пластинами. Відрізняються уживчивістью, цікавою поведінкою, невеликими розмірами і красивим забарвленням, коридораси добре підходять для досвідчених і початкових акваріумістів. І золотистий сомик не виняток, як його утримувати, годувати і розводити ви дізнаєтеся далі.

Corydoras_zolotoyОПИС СОМИКА ЗОЛОТИСТОГО

Маленький, активний і мирний, бронзовий сомик (Corydoras aeneus) це колірна варіація ще одного виду – зеленого коридораса. Коридораси відрізняються різним забарвленням – зелені, бронзові, альбіноси, і навіть чорні, і як багатьом іншим рибам, бронзовому сомику можуть вводити барвник для посилення його забарвлення. Якщо ви сумніваєтеся в натуральності фарбування, краще відмовтеся від покупки. Так само варто придивитися до стану вусів і живота, якщо він впалий, то риба може бути затягнута.
Як і всі коридораси золотистий покритий кістковими пластинами для захисту. Крім того, спинний плавець й тіло вкриті невеликими шипами, і коли він переляканий, він ними нащетинюється. Це захист від хижаків у природі. Однак це заважає коли ви ловите їх сачком і слід бути обережним, щоб не травмувати рибу. В домашньому акваріумі золотистий сомик любимий за мирний характер, активність, і невимогливість.

УТРИМУВАННЯ CORYDORAS AENEUS

Невибагливі, акваріумні золотисті сомики переносять різноманітні умови. Однак, віддає перевагу воді з нейтральним pH, м’яку і температуру не вище 26 С.
Погано переносять солоність води, і якщо ви використовуєте в акваріумі сіль, їх краще пересадити. Як і інші коридораси, бронзовий воліє жити в зграї і тримати слід від 5 особин в акваріумі.
Бронзові сомики люблять копатися в ґрунті в пошуках їжі. Що б вони не пошкодили свої чутливі вусики, грунт краще використовувати не великий, пісок або дрібний гравій. Золотисті сомики люблять акваріуми з великою кількістю укриттів (каміння або корчі), і плаваючими рослинами на поверхні води. Рівень води краще не високий, такий же як у притоках Амазонки, де він мешкає в природі.

bronze-corydoras-corydoras-aeneusГодування

Золотистий сомик (Corydoras aeneus) всеїдний і буде їсти все, що впаде йому на дно. Для того що б риба розвинулася повноцінною потрібно годувати різноманітним кормом, з обов’язковим додаванням живих кормів. Так як сомик годується з дна, переконайтеся що йому потрапляє достатня кількість їжі і він не залишається голодним після годування інших риб. Як варіант можна годувати його на ніч або на заході. Золотистий сомик зберігає активність і в темряві, і зможе вдосталь наїстися.

Статеві відмінності

Відрізнити самку від самця можна за розміром, самки завжди набагато більші і у них більш повне і округле черевце. Однак, гарантовані відмінності самки проявляються тільки в зрілому віці. Зазвичай, для розведення купують багато молоді, які з часом самі створюють пари.

Розведення _ розмноження золотистого сомика

Розведення золотистого сомика досить просте. Придбайте з десяток молодняку і через час у вас буде одна або дві пари готові до нересту. Самці завжди менші і витонченіші, ніж самки, особливо якщо дивитися на них зверху. В якості підготовки до розмноження золотистого сомика потрібно годувати білковою їжею – мотилем, артемией і таблетками для сомів.
Вода краще злегка кисла, сигналом до початку нересту служить велика підміна води, і зниження температури на кілька градусів. Справа в тому, що в природі нерест припадає на початок сезону дощів і саме такі умови запускають природний механізм у сомика. Але якщо не вдалося з першого разу – не впадайте у відчай, повторіть спробу через деякий час, поступово знижуючи температуру і доливаючи свіжу воду. В загальному акваріумі боязкий, в період нересту золотистий сомик стає надзвичайно активним. Самці переслідують самку по всьому акваріуму, лоскочучи її спинку і боки своїми вусиками. Таким чином вони стимулюють її до нересту. Як тільки самка готова, вона обирає місце в акваріумі, яке ретельно очищає. Саме туди вона відкладе ікру.

Corydoras_zolotoy_aeneusПочаток спаровування стандартний для коридорасів. Так звана Т позиція, коли голова самки розташована навпроти живота самця і зверху нагадує букву Т. Самка вусиками лоскоче черевні плавці самця і він випускає молочко. Одночасно з цим, самка відкладає на свої черевні плавці від однієї до десяти ікринок.
Плавниками самка направляє молочко до ікри. Після запліднення самка відносить ікру до того місця що вона підготувала. Після чого парування продовжується до того часу поки самка повністю не відмече ікру. Зазвичай це близько 200-300 ікринок. Нерест може тривати кілька днів.

Відразу після нересту виробників потрібно відсадити, або прибрати ікру, так як вони можуть її поїдати. Якщо вирішили прибрати ікру, почекайте добу перед цим і переносьте її без контакту з повітрям. За добу ікра потемніє, перший час вона прозора і майже не видима.
Через 4-5 днів вилупиться личинка, тривалість залежить від температури води. Перші 3-4 дні личинка вживає вміст свого жовткового мішка і її можна не годувати. Потім малька можна годувати інфузоріями або подрібненим кормом для сомів, наупилиями артемії, потім перевести на подрібнену креветку і нарешті на звичайні корми. Для гарного росту вкрай важливо регулярно замінювати воду, близько 10% щодня або через день.

Акваріумні рибки

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *