Карнегіелла мармурова (Carnegiella strigata) утримання, розведення

карнагіелла в видовому акваріумі

Карнегіелла мармурова (Carnegiella strigata) – акваріумна рибка сімейства Клинобрюхі або Гастеропелекові (Gasteropelecidae).
Латинська назва: Carnegiella strigata (Gunther, 1864).
Найчастіше в природі карнегиеллу мармурову можна зустріти в струмках лісів північно-східної частини Бразилії і Гайани.

Дуже приємна рухлива екзотична рибка незвичайної форми тіла. Завдяки своїм розвиненим грудним м’язам, карнегиелли можуть швидко і могутньо працювати грудними плавниками, що дає їм можливість глісирувати по поверхні води. Їх польоти можуть супроводжуватися дзижчанням. Ці рибки здатні здійснювати польоти довжиною до п’яти метрів.

Карнегиелла мармурова Статевий диморфізм слабо виражений. У самиць живіт трохи більше.

Забарвлення тіла у карнегіелли мармурової (клинобрюхої) від сріблястого до зеленого. Від очей до хвостового стебла проходить темна смуга, нижче її тіло перетинають декілька темних переривчастих ліній. Ще одна темна смуга утворює вигин уздовж переднього краю тіла. Сильно розвинені грудні плавники, черевні ж ледве помітні. Спинний плавник зміщений далеко назад.
Рибки зграєві, доцільно утримувати групами від п’яти штук. Рекомендовані сусіди по акваріуму: дискуси, скалярії, тетри, даніо, расбори, живородки, мирні соми.
Попри те, що в Європу уперше завезені були в 1912 році, їх популярність серед акваріумістів не занадто велика, можливо тому, що риба дуже полохлива і схильна до стресів, а може і тому, що при яскравому освітленні вони виглядають непоказно.

УТРИМАННЯ КАРНЕГІЕЛЛИ МАРМУРОВОЇ

В утриманні карнегіелла мармурова досить вимоглива риба, але і дуже складною назвати її теж не можна. Вода в акваріумі має бути високої якості, збагачена киснем. Навіть для дрібних видів дуже важлива наявність сильної течії, інакше риби швидко жиріють і гинуть. Поверхня води в акваріумі повинна мати ділянки з плаваючими рослинами, щоб риби почували себе досить комфортно. Акваріум обов’язково має бути закритий, оскільки карнегиелли відмінні стрибуни. Бажано заповнювати акваріум водою не більше ніж на дві третини, щоб рибки могли “політати” не ударяючись об кришку акваріума. У хороших умовах вони живуть в акваріумах по 7-8 років.
Вода в акваріумі повинна мати наступні параметри: рН 5,5-7,5° ; dH 5-15°; t=24-26° C

акваріумна рибка карнегіелла мармуроваГОДУВАННЯ

Годування проблем не викликає, охоче беруть корм з поверхні води, з дна ж практично не підбирають. Поїдають як живий (мухи, дрібні таргани), так і сухий корм. Але в раціон обов’язково мають бути включені живі корми, інакше тривалість життя рибок скорочується.

РОЗВЕДЕННЯ _ РОЗМНОЖЕННЯ КАРНЕГІЕЛЛИ МАРМУРОВОЇ

Щоб спонукати карнегіелл до нересту їх необхідно рясно годувати замороженими і живими кормами, вода має бути м’якою і злегка кислою, і помітно забарвленою від внесеного торф’яного екстракту. Температура води – 26ºС. У нерестовику повинно бути досить дрібнолистих і плаваючих рослин, куди виробники метають ікру невеликими порціями (по 1-4 шт.). Дно бажано нічим не закривати, щоб легше було підтримувати чистоту. Після ікрометання батьків відсаджують. Личинки виходять через 30 годин. Стартовий корм – інфузорія, коловертка. Годувати часто. Потрібні щоденні підміни води.

карнагіелла в видовому акваріуміАКВАРІУМНІ РИБКИ

 

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *