Копелла Арнольда бризкаюча тетра (Copella arnoldi)

kopella-arnolda_в акваріумі

Батьківщина цієї граціозної рибки – р. Пари в нижній Амазонці. В природі копелла виростає до 10 см., проте в неволі звичайна довжина дорослої риби значно менша. У неї яскраво виражений статевий диморфізм. В рідній річці самець майже в два рази довший самки, але в акваріумі ця різниця менш помітна.

рибка Copella_arnoldiДовжина тіла копелли Арнольда: самця -8 см, самки -6 см. Має вузьке, сильно витягнуте тіло. Загальне забарвлення кремово-жовте з великими блискучими лусочками. Спинка шоколадно-коричнева, боки червоно-коричневі з відтінком від зеленуватого до жовтувато-зеленого кольору. На лусочках є темний кант, в результаті чого на тілі формується темна поздовжня смуга. Біля основи спинного плавця є біла пляма, а над ним пляма чорного кольору. Анальний і черевні плавці при основі оранжевого кольору, хвостовий плавець жовтого кольору з криваво-червоними кінчиками, у самця на верхній частині хвостового плавця чорна облямівка. Через око проходить горизонтальна смуга чорного кольору. Самці яскравіші і більші самок, тіло в червоних точках, плавники їх довгі і загострені. У самок коротші плавці, а на спинному плавці є велика чорна пляма. Самець при нересті забарвлюється в інтенсивний бурий колір. Також біля основи спинного плавця є малопомітна біла пляма.

Утримування копелли Арнольда в акваріумі

Для утримання необхідний акваріум довжиною більше 40 см. Переважно темний грунт. Поверхню води тримати відкритою. Температура води – +21 – +25° С. Рівень dH до 20°, рн – 5,5° – 7,0°. Вода бажана м’яка. У жорсткій воді забарвлення риб стає невиразним, вони починають хворіти – на зябрах з’являються нарости.

Обов’язкова умова – накривати акваріум кришкою. Риба високо вистрибує з води. В природі Копелла здобуває собі їжу тим, що вистрибує з води на низько звисаючим листям і збиває з них комах, яких потім підбирає з поверхні. Тому в акваріумі, крім звичайного живого корму (Копелла не живиться рослинною їжею), рибам рекомендується давати мух.

пара рибок Copella arnoldi Розведення _ розмноження Copella arnoldi в акваріумі

Під час нересту пару не обов’язково відсаджувати, але кладку все ж краще відразу прибрати в інше місце. Якщо відлучати виробників у нерестовий акваріум, то слід пам’ятати, що їм потрібна густо засаджена ємність з шаром води в 10-20 сантиметрів. Перед розведенням Copella arnoldi посилено годують, даючи самий різноманітний корм.

Температуру води у нерестовику можна збільшити на 1-2 градуси. Рівень dH – 2-8°, pH – 5,5°-6,0°.

Відкладають ікру Коппела дуже цікавим способом. Самець і самка разом вистрибують із води, запліднюють і відкладають 5-10 ікринок, які закріплюють на горизонтальну поверхню, розташовану на висоті 5-7 см від поверхні. В акваріумі, якщо відповідного місця, куди можна прикріпити ікру немає, риби відкладають її на бокове скло.

Всього самка Копелли Арнольда відкладає до 200 ікринок, тому стрибки повторюються досить довго. По закінченні нересту самець залишається недалеко від кладки, оббризкуючи ікру хвостом.

Інкубаційний період триває 1-3 доби. Після того, як личинки виклюются слід зняти поверхню, де знаходиться кладка і перемістити її в виростний акваріум. В ньому шар води має бути 1 см. Коли мальки почнуть вільно плавати їх слід вигодовувати коловертками, інфузоріями, а при досягненні тижневого віку наупліями артемії.

kopella-arnolda_в акваріуміАкваріумні рибки

 

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *