Рак-херакс папуаський зебровий (Cherax Papuanus)

АКВАРІУМНІ РАКИ

Зебровий рак поширений у водоймах Папуа – Нової Гвінеї. Це дуже красива тварина, виростає лише до 10 – 14 см в довжину, зрідка до 18 см. Рак забарвлений в темно-коричневий колір переходить місцями в світло-кремовий, клешні, як правило, мають більш світлий тон. Хвіст прикрашений почерговими світлими і темними смугами, завдяки чому рак і отримав свою назву.

акваріумні ракиУТРИМАННЯ ПАПУАСЬКИХ (ЗЕБРОВИХ) РАКІВ В АКВАРІУМІ

Для утримання підходить вода з кислотністю рН 6,5-8,3, температурою 20 – 25°С, ці раки погано переносять пониження температури. Жорсткість води не має значення. Небезпечним для їх життя є наявність у воді нітритів, аміаку/амонію.
Для утримання одного Cherax Papuanus досить акваріума об’ємом 20л. Зебрових раків можна селити як поодинці, так і групами, при наявності достатньої кількості укриттів, щоб уникнути внутрішньовидових сутичок. Сутички між Зебровими раками рідко закінчуються каліцтвом, програвший зазвичай просто тікає. Якщо ж зійшлися суперники приблизно рівної сили, то сутичка може закінчитися втратою клешні. В раків прекрасно розвинена регенерація, нова кінцівка після першої линьки вже становить третину нормального розміру. Линька, в залежності від розміру рака і його живлення відбувається приблизно раз в 3 місяці, по мірі росту рака.
До незручностей при утриманні раків цього виду можна віднести те, що вони риють укриття в грунті, викопуючи рослини в акваріумі. І до того ж більшу частину дня вони проводять у своїх сховищах, з’являючись після вимикання світла.
Cherax papuanus не агресивний по відношенню до акваріумних риб, якщо вони самі не атакують раків. Також цей рак може без проблем уживатися в одному акваріумі з креветками видів Caridina і Atia. При пересадці в інший акваріум часто можна помітити, що більшість раків негайно «гине» і валяється з нещасним виглядом на дні догори лапками. Але не поспішайте діставати їх відразу з води, секунд через 30 раки оживають. Прикидатися вони вміють в будь-якому стані.

З акваріума рак зазвичай не робить спроб вилізти, мешкає на дні. Але якщо вода протухне або в ній недостатньо кисню, тоді рак починає активно шукати порятунку на суші і може втекти з акваріума. При перенаселенні акваріума раками або при недостатній кількості укриттів, вони також роблять спроби вилізти намагаючись втікнути від агресії більших родичів.

папуаські раки ГОДУВАННЯ ЗЕБРОВОГО РАКА

Зебровий рак живиться рослинною їжею. І поряд з листям дуба і бука охоче поїдає консервовані овочі (горох, морква), і навіть виноград, ніколи не відмовиться від сухого корму для риб на рослинній основі. В акваріумі може поїдати довгостеблові і м’які рослини.

РОЗВЕДЕННЯ _ РОЗМНОЖЕННЯ ЗЕБРОВИХ РАКІВ

Розведення раків ускладнює відсутність чітких зовнішніх статевих відмінностей – У самців на першій парі плеоподов знаходяться спеціальні кігті, якими вони обхвачують самку в момент спаровування, до того ж вони трохи крупніше своїх партнерок. У самки ж подібні нарости відсутні, замість них у неї є статеві отвори, які розташовані поблизу третьої пари плеоподов.
В іншому складнощів, як правило, не виникає. Параметри води такі ж, як при утриманні.
Зазвичай самка виношує до 50 ікринок, іноді і більше. При відсутності в акваріумі агресивних або хижих риб, відсаджувати самку доцільно безпосередньо перед появою рачат. Самка з ікрою дуже обережно пересувається, часто ховаючись в укриттях, а при небезпеці приховує ікру, підтискаючи хвіст. Частина ікринок світлішає – це загиблі ікринки. Самка не видаляє загиблу ікру аж до виходу молоді.
Приблизно через місяць у личинок з’являються очі, добре помітні всередині ікринок. Ще близько двох тижнів, рачки вже повністю сформовані для самостійного життя і починають залишати самку.
Відразу відсаджувати самку в окремий акваріум необов’язково, якщо в акваріумі немає агресивної риби або інших хижаків. Відсадження має сенс безпосередньо перед виходом рачат. Рачата ще зовсім маленькі (розмір їх близько 8 мм), але відрізняються активною поведінкою. Вони вже здатні харчуватися тим же кормом, що і дорослі, а також підбирають різні органічні залишки з дна. Ростуть рачата повільно, досягаючи статевої зрілості при виростанні в 6 см в довжину.
Якщо місця в акваріумі недостатньо, то “молоді” батьки можуть почати поїдати своє потомство, тому варто все ж мати великий просторий акваріум, а краще відселяти рачків в акваріуми для виросту.

Зебровий рак з одного боку миролюбний і може вживатися навіть з дрібними креветками і рибами, з іншого ж боку – в акваріумі рак перекопує весь грунт, дозволяючи вирощувати водні рослини тільки в горщиках. Яскраве забарвлення і характерний зебровий малюнок робить рака дуже привабливим, в той же час його скритний спосіб життя і нічна активність обмежують можливості спостереження.

УТРИМУВАННЯ ЗЕБРОВИХ РАКІВАКВАРІУМНІ РИБКИ_УТРИМАННЯ_РОЗВЕДЕННЯ

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *