Бичок-бджілка, Брахигобиус бляклий (Brachygobius doriae) | rybkiNET

Бичок-бджілка, Брахигобиус бляклий (Brachygobius doriae)

1395865654_brahigobius-bleklyy-1

Населяють острови Калімантан і Філіппіни, прісні і солонуваті води Індії, Таїланду і островів Малайського архіпелагу.

Оприс

Бичок-бджілка, Брахигобиус бляклий (Brachygobius doriae) — дуже забавна рибка, яка на жаль останніми роками практично повністю зникла з ужитку акваріумістів. Цей крихітний бичок з привабливою контрастною зовнішністю незважаючи на властиву самцям виражену територіальність відмінно вписується в риб’ячий колектив загального акваріума. Максимальна довжина — 4-4,5 см

brahigobius-bleklyiy-e1305717491529Утримання

Веде виключно придонний спосіб життя, абсолютно не звертаючи уваги на сусідів з інших горизонтів. Непогано уживається з будь-якими миролюбними мешканцями тропічних вод. Небажана присутність в місткості інших донних риб, так само як і занадто стрімких і нав’язливих сусідів.

Мінімальний об’єм — 40 л на пару. Перевагу слід віддати неглибоким ємностям з максимально можливою площею дна. Оптимальні умови утримання : Температура =22-29°С, dGH 10-30°, рН 7 -, 0-8,5, солоність 2-5 %°.

Корм: якісні морожені корми, що швидко опускаються на грунт (люлешник, мотиль і так далі).

Brachygobius doriae_149Розведення / розмноження

Статевозрілим брахигобиус бляклий стає у віці 10-12 місяців.

Нереститися риби можуть як у видовому, так і в нерестовому акваріумі того, що має довжину не менше 25 см стимулюють нерест підвищенням температури води на 2-3°С відносно тієї, при якої риби постійно живуть.

Перед нерестом самиці, самець вибирає вподобане укриття, яким може виступати великий плоский камінь, корч та ін. всіляко його очищає від бруду і оберігає від непрошених риб. В процесі ікрометання самиця виметує близько 200-300 дрібних ікринок. Відразу після нересту самицю необхідно відсадити, а самця залишають доглядати за кладкою. Після закінчення 5-6 днів викльовуються личинки. Як тільки це станеться, самця відсаджують. Через пару днів мальки починають плавати у пошуках корму. У перші дні життя їх годують живим пилом.

Тривалість життя брахигобиусов бляклих в акваріумних умовах досягає 15 років.

5633_brahigobius-bleklyy-7665654_brahigobius-bleklyy-13www.rybkinet.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(C) 2013-2018 RYBKINET