Боція-клоун (Chromobotia macracanthus)

Chromobotia macracanthus

Боція-клоун (Botia macracantha) мешкає в річках Індонезії, Суматри і Борнео. Вигнуте, оранжево-червоне тіло риби перетинають три чорні смуги. Грудні й хвостовий плавець – червонувато-оранжевого кольору, анальний та спинний плавці – чорні з помаранчевими кінцями.

Chromobotia macracanthusПрисутнє в назві слово “macracantha” буквально означає “велика колючка”. Під очима у боціі розташовані висуваючіся шипи (для самооборони), якими риба може зачепитися за акваріумну сітку! У природних умовах боція-клоун може вирости до 30 сантиметрів в довжину. В акваріумі, однак, значно менше. Це жива, товариська риба, але іноді трохи агресивна, тому тримайте її в зграях (по 5-6 особин) у великих акваріумах (300-500 літрів).

Утримування та догляд за боцією клоун в акваріумі

Боція-клоун мешкає в нижній частині акваріума на рівні грунту, і якщо хоче відпочити, то ховається за довколишніми каменями або між корінням. Слідкуйте, щоб вода завжди була м’якою і чистою, з температурою 24 – 28 ° С і насиченою киснем. Це звичайно не означає, що риба «склеїть ласти» якщо параметри води будуть відрізнятися від оптимального значення. Botia macracantha також добре пристосовується і до інших умов утримання, але по можливості, дотримуйтеся вищезгаданих значень водних параметрів. Якщо ви зробите саме так, то зможете до 18 років милуватися її плаванням.

Годування боції клоун

Є м’ясоїдними за своєю природою, але можуть харчуватися і рослинною їжею, у тому числі водними рослинами з м’якими листками. Харчування в акваріумі не представляє ніяких складнощів. Всеїдні риби, поїдають будь-які види кормів. Із задоволенням їдять якісні чіпси, гранули, таблетки провідних виробників сухих кормів. Будуть раді живому або мороженому мотилеві, коретре, трубочнику, артемії. Обов’язково потрібно додавати в раціон рослинну їжу: спеціальні таблетки, огірок, листя салату, шпинат і очищені від шкірки кабачки. Риби знищують равликів, включаючи ґрунтових меланий. Але не купуйте цих рибок тільки для боротьби з равликами – це не коректно по відношенню до боцій.

bociya-klounРозведення _ розмноження боція клоун

В акваріумістиці довгий час визнавалося тільки одне успішне природне (не спровоковане гормонами) розмноження боцій в акваріумі (більш 30 років тому) – аматором з Монреаля Вернером Новаком, який випадково виявив у своєму 240-літровому акваріумі 39 підрослих мальків.

Chromobotia macracanthusАкваріумні рибки

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *