Болбітіс Геделоті (Bolbitis heudelotii)

Болбітіс Геделоті _1

Болбітіс Геделоті (Bolbitis heudelotii), або конголезька папороть, належить до сімейства щитовникових (Dryopteridaceae). Папороть родом з тропіків Західної Африки, мешкає в швидкоплинних струмках і річках.

 Болбітіс Геделоті _2  Болбітіс Геделоті _3 Болбітіс Геделоті _1Опис

Швидкість росту низька, періоду спокою немає, в умовах акваріума болбітіс Геделоті рідко перевищує 35 см у висоту. Від лускатого повзучого кореневища довжиною до 25 см відходять в субстрат тонкі чорні ризоіди. Вайі чергові, черешкові, перисто-роздільні, різних відтінків зеленого кольору.

Рекомендації по догляду

Умови для утримання: жорсткість води (GH) — 4-7° dH; кислотність — рн 5,0−7,0; температура води — 20-28 °С. Потреба у світлі: середня, не бояться затінення. Тривалість світлового дня: щонайменше 12 год. Обсяг акваріума: любий, рослина вимоглива до чистоти води і потребує її інтенсивної циркуляції. Гарного ефекту можна досягти, розмістивши болбітіс біля фільтра. Пересадка: тільки при необхідності, грунт дрібної фракції з великим вмістом мулу. Розмноження: в домашніх умовах тільки вегетативне — відрізками кореневища і бічними пагонами.

Водні умови:

  • Температура 20-28°С
  • Значення рН 5.0–7.0
  • Жорсткість води — 4-7 dH
  • Рівень освітленості — середній

Акваріумні рослини

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *