Панхакс блакитний (Aplocheilus panchax) утримання розведення

стійкі до захворювань

Блакитний Панхакс, наукове найменування Aplocheilus panchax, належить сімейству Aplocheilidae. Одна з найпопулярніших і відоміших рибок Килли, має безліч штучно виведених сортів, що відрізняються строкатим і різноманітним забарвленням. Подібна колірна палітра з їх непримхливістю і витривалістю визначило успіх Панхакса. Успішно переносить як солонувату так і прісну воду. Назв цього виду стільки ж скільки варіантів його забарвлення, частенько як загальний термін використовують – “Азіатський щупак” або “Індійський щупак”, із-за своєї схожості у формі тіла з цим річковим хижаком.

Азіатський щупакМісце існування

Риби широко поширені по усій Південно-східній Азії (Індія, Малайзія, Індонезія, Непал, Камбоджа, В’єтнам і т. д.). Мешкає в ставках, невеликих затоках річок, а також на затоплених сільськогосподарських полях і лугах. Проте окремі представники успішно мешкають і в прибережних солонуватих водах. Нині ареал поширення значно збільшений, Панхакс штучно розводять в різних областях для боротьби з популяцією комарів, саме їх личинки і інші комахи є основою їжі.

Опис

Струнка, витягнута форма тіла, спинний і анальні плавники розташовані близько до хвоста, що нагадує зовнішню будову звичайної річкової щуки. Голова сплощена згори із загостреною мордою і кирпатим рот. Основне забарвлення веселково-синє з чорною плямою на спинному плавнику, проте виведена велика кількість сортів, в яких переважають помаранчеві і червоні відтінки. Один з найвідоміших різновидів – Оранжевоплавничний Панхакс або Індійський щупак. Виведена в Індії, має яскраво-помаранчевий хвіст.

Живлення

Харчується усіма видами сухих промислових кормів (гранули, пластівці), здатного уміщатися їй в рот, рекомендується включати в раціон м’ясні продукти, наприклад живий або заморожений мотиль, артемии. Якщо з яких-небудь причин, подібні м’ясні продукти для Вас неприйнятні або непрактичні в придбанні, використайте спеціалізовані сухі корми з білковими добавками.

goluboy-panhaks поширені по усій Південно-східній АзіїУтримання

Завдяки своїй непримхливості утримувати в домашньому акваріумі не складе великого клопоту. Якісний фільтр і щотижневе оновлення води на 25-30% дозволять зберегти акваріум в чистоті. Проблем з приготуванням води також немає, Панхакс прекрасно себе почуває в широкому діапазоні значень pH і dH. Рекомендується використати кришку, оскільки риба схильна до вистрибування.
Віддає перевагу верхнім шарам води, в оформленні слід уникати сильного заростання поверхні, бажано використати групи плаваючих рослин, що укорінюються, щоб залишити достатнє місце для плавання. Темний субстрат з хорошим освітленням підкреслить забарвлення риб. Елементи декору (камені, корчі, гроти і т. д.) на ваш розсуд. Миролюбні по відношенню до інших видів схожого або трохи більшого розміру, але між самцями іноді виникають конфлікти, сутички, проте це рідко призводить до травм. Не варто містити з маленькими рибками, вони потенційно можуть розглядатися як здобич.

утримання в акваріумі невикликає клопотуРозведення (розмноження)

Статеві відмінності виражені слабо, тому для успішного розмноження знадобляться 4-5 особин, щоб напевно вгадати з парою. Нерест можливий в загальному акваріумі у будь-який час за умови, що серед рослин є мох Яванця, саме в нього риби відкладають ікру, далі його переміщають в інший резервуар з аналогічними параметрами. Яйця повинні дозрівати окремо від батьків, щоб не бути з’їденими.
Мальки з’являються через 11-15 днів, спочатку вони живляться залишками жовткового мішка і тільки потім переходять на артемий, інфузорій, порошкоподібний сухий корм. Майте наувазі, що деякі мальки ростуть швидше за інших і після досягнення певного розміру можуть з’їсти своїх побратимів. Найбільш великих слід відсаджувати.

www.rybkinet.com.ua

також читають: Арнольдихтис (Arnoldichthys spilopterus)

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *