Бетта бійцівська звичайна або Півник (Betta splendens)

Бетта бійцівська звичайна (Betta splendens) або Півник – акваріумна рибка сімейства Белонтиевие (Belontiade). Латинська назва: Betta splendens Regan, 1909.

betta-splendens-rosso-12Зовнішній вигляд і ятатеві відмінності

У Півника струнке витягнуте в довжину і майже кругле в поперечному перерізі тіло, верхній рот і роздуті губи. У неволі ці рибки зростають в довжину до 6 см У нас зустрічаються два типи цих риб, які розрізняються за так званою величиною оперення у самця (довжині плавника). У живій природі Бійцівські рибки мають різне забарвлення залежно від житла. Найбільш поширені темно-коричневі риби з великою кількістю зелених плям на тілі. Селекціонери вивели вуалеву форму цих риб. Такі рибки мають подовжені плавники і різноманітне забарвлення : зелене, синє, жовте, рожево-біле і червоне, рідше зустрічається чорне забарвлення. Можливо також різноманітне поєднання цих кольорів. Плавники у Півника світяться усіма барвами веселки і залежно від настрою рибки міняють свою яскравість. Найбільшу перевагу акваріумісти віддають бійцівським рибкам з великими вуалевими плавниками одного кольору. Такі рибки зустрічаються дуже рідко і як правило або у червоного плавника промені відсвічують синім кольором, або, навпаки, у синього червоним або зеленуватим. За статевими ознаками ці лабіринтові риби відрізняються таким чином: у самця яскравіше забарвлення. Особливо це помітно під час нересту або при бійці з іншими самцями цих рибок. У збудженому стані самці бійцівських рибок роздуваються і відкопилюють зябра у вигляді коміра. Плавники у них великі червоно-коричневі з променями синього або зеленого кольору. У самиці забарвлення тіла менш яскраве, плавники набагато коротші, хвіст округліший, а упоперек тіла проступають темні смужки. У неволі бійцівські рибки живуть не більше 3 років.

Утримання

Акваріум – від 3-10 л для однієї пари; краще 60-100 л на самця і групу самиць. Самців можна утримувати окремо в зовсім невеликих посудинах. Самиці добре уживаються в групі. Жорсткість 2-12°, до 20°, рН 6.0-7.5. Залежно від лінії розведення витримують температуру до 18-20°С, але краще не опускати її нижче 24°С (особливо це стосується імпортних рибок з Південно-східної Азії. Для них оптимальна температура 24-30°С, але можна і вище – до 35°С). Обов’язковий доступ до поверхні води для дихання атмосферним повітрям.

Годування: всеїдні, схильні до обжерливості і ожирінню риби. Корм не має бути занадто великим, оскільки якщо рибка подавиться, то може задихнутися.

2_Betta of splendensРозведення / розмноження

Як і більшість лабіринтових, півник будує гніздо з піни. Розведення півників не складне, хоча і проблемне із-за темпераменту самця і хворобливості памолоді.
Що б успішно підняти малька, треба підготується.
Вибрану пару півників, треба перед розведенням рясно годувати живими кормами, бажано розсадити їх окремо. Готова до нересту самиця значно повніє, за рахунок ікри, що утворилася.
Готову пару відсаджують в нерестовик, в якому рівень води не більше 15 см В інтернеті зустрічаються поради що підійде акваріум і 10 літрів в об’ємі, але порахуйте скільки вийде, якщо зменшити рівень до 10-15 см? Об’єм підбирайте виходячи зі своїх можливостей, у будь-якому разі, зайвим він не буде, оскільки самець битиме самицю, а їй треба десь ховатися.
Температуру води підвищують до 26-28° C, після чого самець приступить до спорудження гнізда і побиття самиці. Що б він її не убив, в нерестовик треба додати густі рослини, наприклад мох яванця (10 літрів досить, пам’ятаєте?). На поверхню води треба пустити плаваючі рослини, риччию або ряску.
Як тільки гніздо буде готове, самець почне зазивати самицю до нього. Готова самиця складе плавники і проявить покірність, не готова утекти. Стежте що б самець самицю не забив! Самець обіймає самицю своїм тілом, видавлюючи з неї ікру і випускаючи молочка. За один захід самиця відкладає біля 40ка ікринок. В цілому за нерест виходить близько 200 ікринок. В основному ікра тоне і самець підбирає її і складає в гніздо. Самиця теж може допомагати йому, але частіше ікру вона просто їсть. Після нересту її краще відразу відсадити.
Викльовується ікра через 24-36 годин. Личинка залишається в гнізді ще 2 або 3 дні, поки повністю не засвоїть свій жовтковий мішок і не почне плавати. Як тільки він попливе, самця краще відсадити, оскільки він може поїдати малька. Рівень води треба ще знизити, до 5-7 см, і включити мінімальну аерацію. Це робиться доки у малька не сформується лабіринтовий апарат, і він не почне ковтати повітря з поверхні. Після чого рівень води поступово підвищують. Відбувається це приблизно через 4-6 тижнів.
Малька треба годувати інфузорією, мікрочерв’яком, яєчним жовтком. У міру зростання додають наупилії артемії і різаний люлешник.
Мальок півника росте нерівномірно і його треба сортувати в уникнення канібалізму, а в майбутньому ще і бійок.

Betta Splendens5www.rybkinet.com.ua

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *