БАРБУС ДЖАЕ (Barbus jae)

Російська назва: Барбус Джае
Латинська назва: Barbus jae
Сімейство: Коропові (Cyprinidae)
Ареал мешкання : Невеликі струмки на південному Сході Камеруну, в Габоне і Конго (Браззавіль).

Для утримання акваріума з барбусами цілком підійде наша звичайна вода з рН від 6 до 7.8, загальною жорсткістю до 25°. Дуже важливо забезпечити Барбусу Джае чисту воду з хорошим насиченням киснем. Але при цьому не можна часто міняти воду, це погано позначається на рибках.

barbus dzhae_Barbus of jaeОптимальний температурний режим: 23-25°С.
Барбуси  Джае живуть в трав’яних акваріумах з великою кількістю рослин. Цілком благополучно уживаються з рибками приблизно того ж розміру, як і самі (від 2,5 до 4 см). Вони невибагливі у виборі їжі. Їдять сухий корм, живий і заморожений. Найбільш оптимальним вважається двох разовий режим харчування : тваринний корм (безхребетні, личинки і так далі) до полудня і сухий корм в другий раз.  Дуже корисні добавки у вигляді обшпареної зелені шпинату, молодої кропиви, листя кульбаби. Барбуси схильні до повноти і не варто їх перегодовувати. Хоча ці мешканці акваріумів, як ніхто інший уміють випрошувати корм.
Барбус – рибка, що живе в зграї і до мешканців акваріума, що оточують її, за винятком родичів, ставиться майже байдуже. Увесь час йде на з’ясування стосунків усередині зграйки. Барбуси джае люблять потоки води. Тому часто “клубочаться” біля внутрішнього фільтру, приймаючи струмінь з нього за течію. Самі рибки стрімкі і знаходяться в постійному русі. Вони ніколи не “зависають”, влаштовують безперервні хороводи і для утримання їм потрібний простір. Хазяїну цих рибок гарантовано задоволення від спостереження за життям цього невеликого, але моторного створіння.

57247_barbus-dzhae-2Розведення

Барбус джае статевозрілим стає у віці 5-ти місяців. Розводити цих рибок в акваріумі досить не просто. У природних умовах вони нерестяться двічі в рік – це навесні і в осені. В умовах акваріума, відсаджувати рибок на нерест бажано в цих періодах.
Перед нерестом виробників утримують окремо і дуже добре годують живими кормами близько 10-ти днів. Після, виробників в поєднанні 2 самці на 4 самиці, поміщають в нерестовий акваріум на дно якого заздалегідь кладуть сепараторну сітку. Самиця метає до 100 малюсіньких ікринок і відразу ж після нересту, виробників відсаджують. Інкубується ікра приблизно 36-48 годин, після цього з’являються на світ личинки і ще через тиждень мальки починають вільно плавати і їсти. Годують мальків артемиями і дрібно порізаним люлешником.
Тривалість життя барбуса джае в акваріумних умовах складає близько 3-5 років.

_barbus-dzhae-3454www.rybkinet.com.ua

також читають: Бенитохромис Бата, или пятиполосий попугай (Benitochromis batesii)

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *