Барбус Акулий или Акулий балу (Balantiocheilus melanopterus) | rybkiNET

Барбус Акулий или Акулий балу (Balantiocheilus melanopterus)

Барбус Акулий или Акулий балу

Акулий барбус (Balantiocheilus melanopterus) — це представник сімейства коропових, природним місцем його існування є водойми в Таїланді, Камбоджі, Малайзії, острові Суматра, Калімантан. Річки і струмки мають бути чистими, зі швидкою течією, а ось в повільнотекущих водоймах барбуси жити не люблять.

У природних умовах ці риби досягають 35 сантиметрів, в акваріумі — максимум 20, вони невибагливі, зовнішністю чимось нагадують платву. У акулячого балу великі очі і рот, вузьке, сплюснуте з обох боків тіло. Вусів у цієї риби немає. Основне забарвлення тулуба — це сріблисто-сірий відтінок. Риба покрита великою лускою, яка створює дзеркальний ефект. Якщо утримувати акулячого балу з іншими рибами, на його фоні навіть найкрасивіші мешканці акваріума здаватимуться бляклими.

99_Balantiocheilus melanopterusГрудні плавники балу безбарвні, інші — жовтуваті або світлі, облямовані чорним кольором. Що стосується статевого диморфізма, у молодих особин він виражений слабо. Самця можна відрізнити від самиці тим, що самці дещо дрібніші і стрункіші, ніж особини протилежної статі.

Можна утримувати акулого балу з іншими мирними великими видами риб. Не можна саджати барбусів в один акваріум з вуалевими рибами, інакше останні ризикують втратити плавники, адже барбуси дуже активні. Акулий балу незважаючи на агресивну назву, досить миролюбний, вони зможуть ужитися навіть з гуппі. Хорошими сусідами стануть інші барбуси, коридораси, мінор, гурами, райдужниці, гольці, тетри, расбори. Не можна містити з хижими видами риб, великими цихлідами або мальками — барбуси схильні до поїдання дрібніших особин.

Утримання акулого барбуса

Розведення акулячого барбуса — завдання не таке вже складне. Головне — потурбуватися про відповідний резервуар для своїх вихованців. Акулий барбус — риба дуже активна, їй потрібно багато місця для плавання, а якщо акваріум буде тісним, зростання риби сповільнюється, а тривалість життя скорочується. Оптимальний об’єм штучної водойми — 150-200 літрів.

Барбуси — риби стрибучі, акваріум краще заздалегідь прикрити склом або кришкою, інакше буде дуже образливо, якщо ваш вихованець вистрибне з великої висоти на підлогу і розіб’ється. Варто забезпечити балу укриття — наповніть акваріум різними корягами, каменями, посадіть рослини — це може бути валлиснерія, ехінодорус, анубиас, кринум, линтофилла і інші. У рослин мають бути жорстке листя і потужна коренева система.
Пам’ятайте, що в природному середовищі представники цього виду віддають перевагу проточній і чистій воді, так що акваріум в обов’язковому порядку має бути обладнаний аерацією і фільтрацією. Раз на тиждень треба міняти близько 30% води. Температуру в резервуарі краще підтримувати на рівні 24-27 градусів, жорсткість може складати 12-15°, а кислотна реацкція — злегка вище за нейтральну — 6,5-7,5. В якості грунту можна використати світлу або темну гальку, товщина шару — 1 сантиметр. Акулий балу любить природне освітлення, тривалість світлового дня має бути не менше 8-10 годин, так що краще всього встановити акваріум недалеко від вікна.

Balantiocheilos-melanopterusСтатевої зрілості барбуси досягають досить пізно — в 2-3 роки, коли рибки доростають приблизно до 13 сантиметрів. У акваріумних умовах акулячого балу практично не розводять, оскільки вони не розмножуються в акваріумах, об’єм яких менше 120 літрів. Частенько балу завозять з південного сходу Азії.
Що стосується раціону, у акулих барбусів слабка травна система, так що експериментувати з кормами не рекомендується. Не можна давати цим жителям акваріума мотиля або сир, в їх шлунку не перетравлюються хітинові оболонки, тобто порушується робота травної системи. Мальків підгодовують артемией або коловерткою, поступово перекладають на більші корми. Обов’язково давайте і рослинну їжу — висушене або обшпарене окропом листя кропиви, кульбаби, салату, шпинату.

Розведення акулих барбусів

Якщо ви хочете спробувати свої сили в розведенні цих риб, майбутніх виробників треба підготувати до настання статевої зрілості. Як тільки молодняку виповниться 4 місяці, треба вибрати найяскравіші і більші особини. У них не повинно бути помітних дефектів — деформації плавників, скелетів і іншого видового браку. Відібраних акулих балу висаджують в окрему ємність і годують високоякісними кормами. Варто пам’ятати, що статева зрілість у самиць наступає на декілька місяців раніше, ніж у самців, тому самців для нересту треба вибирати старше. Постежте за рибками: самець має бути активним, з яскравим забарвленням, а у самиці повинне намітитися черевце, що добре округляється.
Для розведення вам знадобиться нерестовик, об’ємом 10-15 літрів : краще, якщо він буде прямокутної форми. На дно кладуть спеціальні грати або сітку. Дирки за розміром мають бути достатніми для ікринок. Можна поверх грат помістити пучок зеленої жилки або дрібнолистих рослин — роголистника або моху яванця. Нерестовик має бути оснащений компресором, фільтром і терморегулятором. Стимуляцією нересту стане поступовий підйом температури води до 25-28 градусів, причому вона має бути слабокислою — до 6,5-7, жорсткість знижується з 12 до 6-9°. Найчастіше нерест риб проходить в ранішні години. Не намагайтеся змінити параметри води за один день — барбуси погано переносять такі зміни, пом’якшуйте і підвищуйте температуру води поступово, за декілька днів. Перед нерестом самицям треба давати рослинні корми, а самцям — живі, які є хорошим джерелом білку. Після цього виробників на ніч висаджують в нерестовик.

akulij-bala-1Розведення може бути парним або груповим, останній варіант прийнятніший, оскільки декілька самців зможуть запліднити більше ікри. Нерест триває декілька годин. Як і у багатьох риб, він розпочинається з шлюбних ігор, а потім самиця починає метати ікру, за один раз вона може виметати 1000 ікринок, а самець їх запліднює. Після закінчення нересту виробників видаляють з акваріума, прибирають і грати, акуратно струсивши з неї ікринки. Нерестовик ставлять в затінене місце, а через декілька годин можна видалити ікру, яка побіліла, тобто залишилася незаплідненою.
Після цього можна замінити частину води, включити аерацію, додати антибактеріальні розчини. Через 24 години з’являються личинки, а через 3-4 доби вони вже перетворюються на мальків. Годують малюків живим пилом і інфузоріями, через 4 дні можна давати артемию і науплии циклопа. Барбуси ростуть нерівномірно, тому час від часу потомство треба буде сортувати і розсаджувати по окремих акваріумах.

www.rybkinet.com.ua

також читають: БАРБУС ДЖАЕ (Barbus jae)

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(C) 2013-2018 RYBKINET